Türk-Alman Üniversitesi Kültür ve İletişim Bilimleri okunur mu?

Shadownight

Femtopat
Merhaba arkadaşlar. Türk-Alman Üniversitesi'ni yeni keşfettim ve aklımda kalan bazı sorular var. Bunlardan birincisi görselde de gördüğünüz gibi bir bölüm. 432 ile diğer bölüm 255 ile alıyor onu anlayamadım. Hedefim aslında burası değil. Sakarya Üniversitesi veya Akdeniz Üniversitesi Türk dili edebiyatı bölümü. Ama sınav da olası batırma ihtimalime karşın b planı hazırlıyorum ve bunlardan 2'sinden hangisi doğru ya da 2'si de mi doğru? Bilen birisi varsa ve cevaplarsa çok teşekkür ederim, en son alımlarını 2023'te yapmışlar yerleşen son kişinin profili de şu şekilde.

1713908622849.png

1713908845932.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bölümün yerleşme koşullarına baktığında görebilirsin. Belirli liselerden mezun olup, birinci yabanca dili Almanca olan öğrenciler girebiliyor o 8 kişilik kontenjandan.

Bölümü pek bilmiyorum ama okul şahane, bu okulda okumak zaten hayalim.

O kadar iyi mi ya?

Bölümün yerleşme koşullarına baktığında görebilirsin. Belirli liselerden mezun olup, birinci yabanca dili Almanca olan öğrenciler girebiliyor o 8 kişilik kontenjandan.

Evet biraz araştırdım sosyalde konuyu açtıktan sonra dediğiniz gibi bizim hedefimiz zaten belli hocam Sakarya Üniversitesi'ya da Akdeniz Üniversitesi edebiyat bölümü umarım kazanırım şu an şut netlerim 20-30 arası, yükseltirsek 2 ayda artık hayallerimize kavuşuruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba @Shadownight. Kültür ve İletişim Bilimleri bölümü bahsettiğiniz üniversitelerdeki İletişim Fakültesinde yer alan bölümlere benziyor ama Eğitim Dili Almancadır ve üniversitenin Almanca Yeterlilik Sınavını geçemeyenler için 1 yıl Almanca Hazırlık Sınıfı bulunuyor diye biliyorum.

Merhaba @Shadownight. Kültür ve İletişim Bilimleri bölümü bahsettiğiniz üniversitelerdeki İletişim Fakültesinde yer alan bölümlere benziyor ama Eğitim Dili Almancadır ve üniversitenin Almanca Yeterlilik Sınavını geçemeyenler için 1 yıl Almanca Hazırlık Sınıfı bulunuyor diye biliyorum.
255 puan ama sizce de garip değil mi? birisi 255 diğeri 455 aynı bölümler ama bir sorup soruşturmak lazım zaten kör 255 yapar ama alımları düşük maalesef hazırlık gibi bir şey varsa süper olur direk giderim.

Bence evet çok iyi. Bildiğim kadarıyla Alman diploması da veriyorlarmış ama emin değilim.
Hocam bu aytde 0 çekipte 4 yıllık kazananlar hakkında ne düşünüyorsunuz :)

255 puan ama sizce de garip değil mi? Birisi 255, diğeri 455 ve aynı bölümler ama bir sorup soruşturmak lazım zaten herkes 255 puan yapar ama alımları düşük maalesef. Hazırlık gibi bir şey varsa süper olur, direkt giderim.
Birinci Yabancı Dili Almanca olan Liseleri bitirenler düşük taban sıralamalı kontenjana girebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı