Türk Telekom 1000 Mbps internet tam hız vermiyor

scalebit

Centipat
Daha fazla  
Yaklaşık 5 gün önce Türk Telekom 1 Gbps paketini satın aldık.
Bina yeni olduğu için hatlarda sorun çıktı, kabloları kontrol edip düzelttiler ve bugün bağlantıyı aldım. Aldım almasına fakat hızım 1 Gbps değil, kablolu olarak ortalama 500, kablosuz 5GHz frekansında 300, 2.4GHz frekansında ise 100 Mbps olarak görünüyor (modemin yanındayım). TT ekiplerinin getirdiği mavi CAT5 yazan ama büyük ihtimalle CAT5e olan kabloyu kullandım sonuç aynı, kendi CAT6 kablomu kullandım ve sonuç yine aynı. Modemim TP-Link Archer C5V-AC1200 fiber modemi.

Upload değerlerim normal şekilde 55 Mbps alıyorum fakat download hızım neden düşük anlayamadım, yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
TT ile iletişime geç. 1 Gbps pakette kablolu 500 megabit download almak çok kötü durum.

Dediğiniz gibi müşteri temsilcisi ile bir görüşeyim o zaman teşekkürler.

Müşteri temsilcisi hatta 1gbps internetin ulaştığını söylüyor fakat hala sonuç aynı.
Modemi kapatıp açmamı söylediler denedim bir şey değişmedi.

Son düzenleme:
Merhaba, ben de aynı pakete geçtim. Geçişten sonra ilk önce 500 Mbps civarı indirme hızı vardı. Müşteri hizmetlerini arayıp port değişikliği yapılmasını söyledim. Modeme güncelleme gönderdiler, 5 dakika kapalı durdu sonrasında. Açtığımda iyileştirilmişti. GPON cihazdan modeme, modemden kasaya giden ethernet kablolarını CAT6A olarak değiştirdim. Şu an 900 Mbps civarı indirme, 45 Mbps civarı değişen yükleme hızım var. Ben de kayıp 100 Mbps nerede, onun peşindeyim. 😀

1662629445113.jpeg

Geri
Yukarı