Türk Telekom 50Mbps'den 100Mbps'ye geçişte upload hızı düştü

Yok 15 olur hızını 75 Mbps'e sabitlettirsin şu an hattına 79 Mbps geliyor değil mi?
Evet hocam şuan tamda 77 - 79 larda geziyor dowload hızı. Fakat değiniz yöntem işe yaramaz ise tekrar paketimi düşürüp 1 - 2 saat sonra tekrardan paket hız değişikliği yapsam aynı şekilde bir çözüme kavuşur mu sizce?

Hocam deyin hız profilimi 75 Mbps olarak sabitler misiniz şu anda 79 Mbps'e sabitlemişsiniz hızımı ondan uploadum 8'e düştü yok derlerse 50'ye düşürt dene.

Hocam sizinle aynı modeme sahibim. Bu modem SNR'yi en düşük 8 olarak otomatik ayarlar. Sizde 10'a yakın SNR mevcut ve bu internet firmasının size 100 Mbps hız tanımlamamış olduğunu gösteriyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20240420_205310.jpg
    IMG_20240420_205310.jpg
    65,6 KB · Görüntüleme: 10
Ben altyapımın desteklediği hızdan fazla talep edince SNR margin 8 dB altına düştüğü olmuştu tabii CRC falan artıyordu sürekli bu arkadaşa 100 Mbps değil de 79 Mbps ayarlamışlar direk alabileceğin maksimum hızı alıyorsun şu an hızını yükseltirsen internetinde kopma yaşayabilirsin.

DSLAM kilidine takılmışsınız. Sokaktaki santral dolabında yük fazla olursa kilide takılabilirsiniz. Yapmanız gereken buraya yazdığınız şikayeti müşteri hizmetlerine anlatmak. Bir de tesisat eski olunca bu sefer size daha düşük bir hız da tanımlayabilirler. Aklınızda olsun bu da.

Hocam sizinle aynı modeme sahibim. Bu modem SNR'yi en düşük 8 olarak otomatik ayarlar. Sizde 10'a yakın SNR mevcut ve bu internet firmasının size 100 Mbps hız tanımlamamış olduğunu gösteriyor.
Yani pek bildiğim konular değil ama ne yapmam gerek bu konuda?

Ben altyapımın desteklediği hızdan fazla talep edince SNR margin 8 dB altına düştüğü olmuştu tabii CRC falan artıyordu sürekli bu arkadaşa 100 Mbps değil de 79 Mbps ayarlamışlar direk alabileceğin maksimum hızı alıyorsun şu an hızını yükseltirsen internetinde kopma yaşayabilirsin.
Anladım ben aradım bir güncelleme yaptık dediler modem 10 dk dinlensin bir daha aç dediler sonra eğer hala yanı problem olursa ararsın dedi.

DSLAM kilidine takılmışsınız. Sokaktaki santral dolabında yük fazla olursa kilide takılabilirsiniz. Yapmanız gereken buraya yazdığınız şikayeti müşteri hizmetlerine anlatmak. Bir de tesisat eski olunca bu sefer size daha düşük bir hız da tanımlayabilirler. Aklınızda olsun bu da.
Yeni çektirdim aslında Telekom kendisi çekti evin dışından evin içine kadar ama?

@Mustafa ergn belki sokaktaki dolaptan sizin binaya kadar gelen altyapı eskidir.
Anladım hocam olabilir tabi ben 50Mbps kullanırken neden peki 15Mbps upload alıyordum. Bunun sebebi nedir? Yani hızımın 100’e çıkmış olması neden uploadı da etkiliyor. Önceden upload 15’ti.

Yeni konular

Geri
Yukarı