Rehber Türkiye'de satılan 420mm sıvı soğutma destekli kasalar

Makaleler
115
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arctic Liquid Freezer II 420 modelinin sık sık indirime girmesi ve Corsair H170i Elite Capellix modelinin piyasada yerini almasıyla birlikte, insanlar 420mm sıvı soğutmaları almaya merak saldı. Haliyle, 420mm sıvı soğutma destekleyen kasa arayışına girdiler. O kişiler adına rehber niteliği taşıması amaçlı bu konuyu açmaya karar verdim.

• ASUS ROG Helios GX601
  • Fractal Design Define S2
  • Fractal Design Define S2 Vision RGB
  • Fractal Design Vector RS
  • Phanteks P600S
  • Phanteks P500A Eclipse
  • Phanteks P500A DRGB
  • Corsair 7000D AirFlow
  • Corsair 7000X RGB
  • Phanteks Enthoo Pro 2
  • Corsair Obsidian 1000D
  • Phanteks Evolv X
  • Lian Li Odyssey X
  • Fractal Design Meshify 2 XL
  • Fractal Design Torrent
  • Phanteks Enthoo 719
  • be quiet! Dark Base Pro 900
  • be quiet! Silent Base 802
  • Cooler Master C700M Cosmos
  • Sharkoon CA200M
  • Sharkoon CA300T
  • Sharkoon CA300H
  • Thermaltake View 91 RGB

Not 1: Buraya yazdığım kasaların resmi olarak 420mm sıvı soğutma destekleri var; ancak elinizdeki parçalar ile uyumlu olup olmadığını, kendi sitelerine bakarak kontrol etmelisiniz. Mesela Vector RS modelinde anakart yüksekliği maksimum 35mm olmalı denmiş, anakartınızın yüksekliği 35mm'den fazla ise sıvı soğutmanıza çarpabilir.
Not 2: Resmi olarak 420mm desteği bulunmayan; ancak 420mm sıvı soğutma takılabilen 2-3 model daha var. Örneğin, ASUS TUF GT 501'in önüne 420mm sıvı soğutma takabilen birisini buldum.

GT501 büyük kasa, LF II bayağı rahat sığmış gibi görünüyor. İnsanlar 420mm'ye baksın ben 240'tan devam. :D

Konu çok güzel olmuş, yurtdışından kasa getiremeyen veya getirmekle uğraşmayan kişiler için harika.

Sıvı soğutmayı öne takmak ekran kartı için de hava akışı için de iyi olmuyor maalesef. Aralarında üst tarafa 420 radyatör destekleyen kasa var mı acaba? Bu arada Fractal Design Meshify 2 XL'ı ben kasa aradığım zaman bulamamıştım. Şimdi arattım hala yok acaba Akakçe'de görülmeyen bir site mi satıyor?

Sıvı soğutmayı öne takmak ekran kartı için de hava akışı için de iyi olmuyor maalesef.
Kasaya ve bileşenlere bağlı.
Aralarında üst tarafa 420 radyatör destekleyen kasa var mı acaba?
Var. Meshify XL ve Define S2 gibi modeller mesela.
Bu arada Fractal Design Meshify 2 XL'ı ben kasa aradığım zaman bulamamıştım. Şimdi arattım hâlâ yok acaba Akakçe'de görülmeyen bir site mi satıyor?
Arada geldiği için onu da eklemek istedim. Sabit bir şekilde ülkemizde bulunan model değil.

Sıvı soğutmayı öne takmak ekran kartı için de hava akışı için de iyi olmuyor maalesef. Aralarında üst tarafa 420 radyatör destekleyen kasa var mı acaba? Bu arada Fractal Design Meshify 2 XL'ı ben kasa aradığım zaman bulamamıştım. Şimdi arattım hala yok acaba Akakçe'de görülmeyen bir site mi satıyor?
7000D airflow ve 1000D destekliyor, başka destekleyenler de vardır.

Arctic Liquid Freezer II 360 ile 420 arasında ne kadarlık bir fark var? Sizce 360'lık olanı iptal edip 420 almaya değer mi? 1800'e almıştım henüz kullanmadım iade hakkım var. Kasam Phanteks P600A.

P600S mi P500A mı? İki tuş da yan yana olduğu için yanlış yazılmış olabilir. Bence sıvı soğutmayı öne takmamak lazım. Ekran kartı sıcaklığını yükseltiyor. Bunun yanında işlemci sıcaklığını da ciddi anlamda düşürüyor. Bu anlamda karar size kalmış. Tabii @BerkayZ87 daha iyi bilir. Onun fikrini almak lazım.

Arctic Liquid Freezer II 360 ile 420 arasında ne kadarlık bir fark var? Sizce 360'lık olanı iptal edip 420 almaya değer mi? 1800'e almıştım henüz kullanmadım iade hakkım var. Kasam Phanteks P600A.
LF-360 ile devam edebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı