TürkNet 1000 Mbps hız alamıyorum

Greenville

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
1654078674647.png

Altyapıda sorguladım. Alabildiğim maks hız:1000
Kutunun üzerinde Dünya'nın en hızlı interneti var 1000 alabilirsiniz yazıyor onu da eklerim.
Kendimi dolandırılmış gibi hissediyorum. Fakat nedense aldığım hız 25'i geçemiyor oldu bu sıralar.
@500498 @TurkNet Destek Ayşegül @TurkNet Destek Tutku

TurkNet de telefon ile iletişim kurulamıyor, kullanıcısına girip destek talebi oluştursan yardımcı oluyorlar aslında.

Eki Görüntüle 1405754
Altyapıda sorguladım. Alabildiğim maks hız:1000
Kutunun üzerinde Dünya'nın en hızlı interneti var 1000 alabilirsiniz yazıyor onu da eklerim.
Kendimi dolandırılmış gibi hissediyorum. Fakat nedense aldığım hız 25'i geçemiyor oldu bu sıralar.
@500498 @TurkNet Destek Ayşegül @TurkNet Destek Tutku
Merhaba, online işlem merkezinden performans arıza kaydı açarak sorunu iletir misiniz? Ekiplerimiz kontrol ederek gerekli bilgilendirmeyi sağlayacak ve sorunu çözümleyecektir.

Merhaba, Online işlem merkezinden performans arıza kaydı açarak sorunu iletir misiniz? Ekiplerimiz kontrol ederek gerekli bilgilendirmeyi sağlayacak ve sorunu çözümleyecektir.

Açacağım. Daha yeni geçtim, onun için olabilir mi?
Ve arkadaşlar bu şekilde bağlamış bu şekilde olmayacak DSL'ye takılacak diye biliyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20220603_154752.jpg
    IMG_20220603_154752.jpg
    57,8 KB · Görüntüleme: 412
Ve arkadaşlar bu şekilde bağlamış bu şekilde olmayacak DSL'ye takılacak diye biliyorum.

DSL ile 1000 Mbps alamazsınız.

Dairenize kadar fiber optik kablo çekildikten sonra fiber kablosunu, TürkNet'in vereceği ONT cihazına takmanız gerek.
ONT'den çıkan ethernet kablosunu da ister TürkNet'in vereceği routere ister de WAN portu olan bir routere takmanız gerek.

DSL den 1000Mbps alamazsın. Bunu Türknet, Milenicom, Vodafone, Turkcell yapamaz. Uydu kablosu ile Türksat ankastresi üzerinden port açılması gerekir ki; binanız girişinde Türksat ankastresi olması gerekir. Gelen ekipler Türksat Kablonet elemanları olacaktır.

DSL ile 1000 Mbps alamazsınız.

Dairenize kadar fiber optik kablo çekildikten sonra fiber kablosunu, TürkNet'in vereceği ONT cihazına takmanız gerek.
ONT'den çıkan ethernet kablosunu da ister TürkNet'in vereceği routere ister de WAN portu olan bir routere takmanız gerek.
Müşteri hizmetlerini aradım. Reset atmıştım. Kullanıcı adı ve şifresini SMS olarak atmamislar. Bana söylediler girdim. 5G'de 844 mb hız gözükürken 2.4G'de 144 gösteriyor fakat ben 5G'ye erişemiyorum.
Bağlantı kurup bunu düzelteceklermiş. Modemde WAN portuna takılı zaten. ADS ve VDSL kablosu yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı