TUF Gaming A15 FA506ICB laptoptaki ekran kararması nasıl çözülebilir?

shizuku

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
DDR4 3200 8GB
Ekran kartı
NVIDIA Geforce RTX 3050
İşlemci
AMD Ryzen 5 4600H with Radeon Graphics
Merhaba, 1 aylık laptopumda ara sıra ekran kararması sorunu oluşuyor. Çok sık olmuyor belki haftada bir kez. Yeniden başlattığımda düzeliyor ve uzun süre tekrarlamıyor ama bir süre sonra yine oluyor. Ekran kartının sürücülerinde bir sorundan olabilir diye düşünüyorum ama ondan olur mu emin değilim. Beklemediğim anlarda olduğu için kayda da alamadım hiç. AMD Ryzen ekran kartı ile ilgili bir sorun var zaten, hatta şu an masaüstüne sağ tıkladığımda Ryzen denetim masasını görmüyorum ve ekteki hatayı alıyorum. Ama sanki bu hata olmadığı zamanlarda da ekran kararıyordu. Bundan olabilir mi? Öyleyse nasıl çözeceğimi bilen, benim yaşadığımı yaşayan var mıdır? Bilgisayar zaten geldiği gibi servise gitti, tekrar göndermek istemiyorum kendim çözebileceksem.

Dosya Ekleri

• resim_2023-04-23_184903354.png
    resim_2023-04-23_184903354.png
    12,6 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
Gelişmiş Sistem ayarlarına girip Donanım-Aygıt Yükleme Ayarları-Hayır :
1682267178403.png

Böyle yapar mısın?
Ondan sonra, AMD'yi Denetim Masasından sil ve zaten ekran kartın Nvidia, adrenalin sadece o ekran kartına özel değil mi, işlemci ile alakası yok ki oranın var mı?
İşlemcine de ekran kartı demişsin, onu da anlamadım açıkçası :D Git Nvidia'nın kendi şeyini kullan.

Gelişmiş Sistem ayarlarına girip Donanım-Aygıt Yükleme Ayarları-Hayır :
Eki Görüntüle 1752101
Böyle yapar mısın?
Ondan sonra, AMD'yi Denetim Masasından sil ve zaten ekran kartın Nvidia, adrenalin sadece o ekran kartına özel değil mi, işlemci ile alakası yok ki oranın var mı?
İşlemcine de ekran kartı demişsin, onu da anlamadım açıkçası :D Git Nvidia'nın kendi şeyini kullan.
Laptop olduğu için iki ekran kartı var, günlük kullanımda AMD'yi kullanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı