TUF Gaming BIOS'tan Windows'a geçerken donuyor

Ngbas

Zeptopat
Daha fazla  
BIOS'tan çıkıp Windows'a girmeye çalıştığımda hem UEFI yükleme ekranında donuyor hem de Windows yükleme ekranında donuyor. Asla kurtarma moduna giremiyorum. Hep donuk kalıyor ve donduğunda klavye vs ışıkları da sönüyor.
(Boot atmaya çalıştım ama olmuyor, ne yaparsam yapayım aynı yerde donuyor)

image.jpg

Windows'un kurulu olduğu disk arızalı olabilir.

Okuma hızı yeterince yüksek bir flash bellek veya taşınabilir SSD varsa tıpkı Windows kurulum diski hazırlar gibi aşağıdaki önyüklemeli kalıbı kullanıp HDD/SSD arıza tanılama, kişisel verileri kurtarma, mümkünse Windows kurulumunu tamir etme şansın olur.

Bu imajın güncel sürümü UEFI destekli sistemde kullanılabilir ve Windows 11'in oldukça sade bir sürümü üzerinde açılır. İçinde çokça araç var. Mesela Crystal Disk Info ile sistemindeki diske bakabilirsin. Ekran görüntüsü de paylaşabilirsin.

Windows'un kurulu olduğu disk arızalı olabilir.

Okuma hızı yeterince yüksek bir flash bellek veya taşınabilir SSD varsa tıpkı Windows kurulum diski hazırlar gibi aşağıdaki önyüklemeli kalıbı kullanıp HDD/SSD arıza tanılama, kişisel verileri kurtarma, mümkünse Windows kurulumunu tamir etme şansın olur.

Bu imajın güncel sürümü UEFI destekli sistemde kullanılabilir ve Windows 11'in oldukça sade bir sürümü üzerinde açılır. İçinde çokça araç var. Mesela Crystal Disk Info ile sistemindeki diske bakabilirsin. Ekran görüntüsü de paylaşabilirsin.
USB’e onu kursam sonra aynı şekilde boot yapsam oluyor mu?

Windows'un bozulmuş diye tahmin ediyorum. Harici USB'den HBCD tarzı bir şeyle boot etmeyi denedin mi?
Hayır denemedim, bahsettiğin yazılımın sistemime zararı olur mu ve diğer sisteme (belleğe kuracağım sistem) zararı olur mu?

USB’e onu kursam sonra aynı şekilde boot yapsam oluyor mu?
USB belleğe Rufus kullanarak Windows kurulumu yazdırıp sonra onun üzerinden başlatıyorsun ya hani. Bu da aynen öyle hazırlanır. Buradaki farklı olan şey Windows kurulumu değil, direkt çalışan bir Windows. Sistemine zarar falan da vermez.

USB belleğe Rufus kullanarak Windows kurulumu yazdırıp sonra onun üzerinden başlatıyorsun ya hani. Bu da aynen öyle hazırlanır. Buradaki farklı olan şey Windows kurulumu değil, direkt çalışan bir Windows. Sistemine zarar falan da vermez.
Tamamdır deneyeceğim teşekkürler.

CPU ile alakalı bi ayar vardı onu düzelttim pc açıldı fakat pek sağlıklı değildi, kapandığında yine aynı hatayı verdi ama onarım yeri geldi, win çalışıyordu ben de sıfırlamayı başlattım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı