Çözüldü TurkNet 1000 Mbps hız düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Little Doge

Hectopat
Daha fazla  
TurkNet'e geçeli 20 gün civarı oldu. İlk günlerde hiçbir sorun yaşamıyordum, download ve Upload'da gayet 1000 Mbps hızları alıyordum.

Hız testi yapmayalı 1 hafta olmuştu, 1 haftanın ardından tekrar hız testi yaptığımda download ve Upload'da büyük hız düşüşleri yaşadım. Son iki gündür bu hız düşüşünün farkına vardım.
Ethernet kablosunu değiştirdim, modemdeki portların yerini değiştirdim, modeme reset attım, bilgisayara reset attım, bağlantıları kontrol ettim ve sonuç değişmedi.
TurkNet kurulumu yapıldığından beri modemlerde, kablolarda, bilgisayarımda, yazılım veya donanımlarda hiçbir değişiklik yapmadım ve sistemim 1000 Mbps hızı destekliyor.
Hemen yan binadaki TurkNet kullanan arkadaşımda ise hız düşüşü söz konusu değil.
Yaşadığım sorun:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yardımcı olabilir misiniz? Neden hız düşüşü yaşıyorum?

Sorunun ASUS GameFirst yazılımında olduğunu keşfettim. 2 yıldır kullanırım, hiçbir sorun çıkarmamıştı lakin güncellemeyle ayarları kaçtı sanırım.
Sildiğimde düzeldi.

Benim gibi hız düşüşü yaşayan arkadaşlar ilk olarak ASUS GameFirst yazılımına bakabilirler.

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    21,9 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:

Geri
Yukarı