TurkNet düşük hız

Fenixx

Decapat
Daha fazla  
Yeni evime TurkNet internet bağlattım ve VDSL altyapı bulunuyor 75MB internet paketi verdiler ama bana gelen hız 16 MB upload ise 8 MB arıza kaydı açmama rağmen ne yaparsam yapayım şu sorun bir türlü çözülmedi üstünede teknik destek ekipi yollayalım 300 TL dediler TurkNet'te böyle çok sorun yaşayan olmuş nasıl çözebilirim?

Yeni evime TurkNet internet bağlattım ve VDSL altyapı bulunuyor 75MB internet paketi verdiler ama bana gelen hız 16 MB upload ise 8 MB arıza kaydı açmama rağmen ne yaparsam yapayım şu sorun bir türlü çözülmedi üstünede teknik destek ekipi yollayalım 300 TL dediler TurkNet'te böyle çok sorun yaşayan olmuş nasıl çözebilirim?

Bağlantıyı sonlandiracagim üyelik istemiyorum deyin 300 TL'yi kendileri karşılıyor.

Eğer altyapınız YAPA üzerine kayıtlı ise ve yakınlarda YAPA altyapınız yoksa çoook uzaklardan en yakın YAPA santralinden size sinyal geleceği için düşük hızlar alacaksanız bunun çözümü ise Türknet ile konuşup altyapınıza en uygun sağlayıcının santralini kullanıp o dolaptan size port açıp interneti vermesidir ,bunların tam tersi YAPA size çok yakın ve siz başka sağlayıcıdan alıyorsanız YAPA altyapısına geçin .

Aynı problemi ben de yaşadım. Binadan modeme kadar gelen kabloda kopukluk olduğu için hiz düşmüş. Kabloyu değiştirdim sorun düzeldi. (binadan modeme kadar gelen kablodan Müşteri, binaya kadar gelen kablodan Turknet sorumlu)

Aynı problemi ben de yaşadım. Binadan modeme kadar gelen kabloda kopukluk olduğu için hiz düşmüş. Kabloyu değiştirdim sorun düzeldi. (binadan modeme kadar gelen kablodan Müşteri, binaya kadar gelen kablodan Turknet sorumlu)
Maalesef öyle bir uygulama yok diye biliyorum direk kırılır kablo kopar o zaman yaparlar , onun dışında kablolama ücretini de faturaya ek yansıtıyorlar ki zaten bu işlere Türknet aracılığında Türk Telekom gelip yapıyor , bire bir yaşadım telefon direğindeki kutudan evime kadar yaklaşık 40m kablo çekildi faturaya eksta olarak yansıdı şuan nasıl işliyor bilmiyorum ama bu politikadan vazgeçeceklerini sanmıyorum

Aynı problemi ben de yaşadım. Binadan modeme kadar gelen kabloda kopukluk olduğu için hiz düşmüş. Kabloyu değiştirdim sorun düzeldi. (binadan modeme kadar gelen kablodan müşteri, binaya kadar gelen kablodan TurkNet sorumlu)

Hocam ben TurkNet'i aradım bizim modeme gelen kablo bina eski olduğu için paslanmış değiştirin dedim onlarda para çıkardılar bende para istiyorsanız üyeliği sonlandırmak istiyorum dediler ücret almamışlar di eski aboneydim kutudan sıfır çektirdim.

Altyapının desteklediği en yüksek hız yerine hattın desteklediği en yüksek hız verilse birçok abone yüksek hız kullanacak! 16Mbps 250TL 100Mbps 250TL cok garip. 1Mbps bile 250TL.

Imkan varsa fibere gecin. Ben oyle yaptim. 200Mbps aylik 259TL.

200Mbps FixNet'e 219.90TL fazla ödüyorsun hangi firma ise 30 up var.

Altyapı destekliyorsa fiber mantıklı bizim burada fiber Max 130 alıyorum upload 18.

Fiber altyapın varsa FixNet geçin TT altyapıda 200Mbps sana hizmeti sunmakta. TurkNet Max 100Mbps verdiği için insanlar TT fiberde Max 100Mbps biliyor.

Geri
Yukarı