TurkNet ne zaman yeniden zam yapar?

Turkcell'in Fiber verdiği yerlerde 500 Mbps internet fiyatına TurkNet 50 Mbps VDSL veriyor. Zam değil indirim yapması lazım ilginç bir fiyat politikası var.

Biri Superonline fiber diğeri Türk Telekom VDSL. İki firmanın altyapıları birbirinden farklı.

Yani? Daha düşük hızda sundukları hizmetin sebebi bu mu? Rekabet istiyorlarsa ona göre fiyat verecekler 1 Gbps alan da aynı parayı ödüyor 50 Mbps alan ben de Türkiye'deki vergi sistemi gibi çalışıyor bunlarda işler.

Yani? Daha düşük hızda sundukları hizmetin sebebi bu mu? Rekabet istiyorlarsa ona göre fiyat verecekler 1 Gbps alan da aynı parayı ödüyor 50 Mbps alan ben de Türkiye'deki vergi sistemi gibi çalışıyor bunlarda işler.
Evet temelde bu. Superonline'ın kendine ait xDSL değil fiber altyapısı mevcut ve bu altyapı üzerinden de 1000 Mbps'e kadar hız sunuyorlar ev kullanıcıları için. Türk Telekom tarafına bakarsak ülkemizin altyapısının %95 civarı Türk Telekomda. Türk Telekom'un ise VDSL/ADSL ve fiberi mevcut. DSL kısmında saha dolabı, dolap mesafesi, bakır kablo gibi etmenler mevcut. Bunlara göre asıl alacağınız hız belli oluyor. Düşük hız alıyorsanız Türk Telekom'un DSL altyapısında, bunun suçunu TürkNet ya da başka alternatif sağlayıcılarda değil, altyapı yatırımı yapmaktan aciz, kısıtlı yerlere fiber getiren, DSL ile ilgilenmemeleri ve ne geliyorsa onu alacaksınız kafasında olan Türk Telekom'da arayın. Ha fiyat konusuna gelecek olursak Tabi ki Türk Telekom altyapısında para verip 50 Mbps VDSL almak fazla mantıklı değil Superonline fiber altyapısı varken.

Evet temelde bu. Superonline'ın kendine ait xDSL değil fiber altyapısı mevcut ve bu altyapı üzerinden de 1000 Mbps'e kadar hız sunuyorlar ev kullanıcıları için. Türk Telekom tarafına bakarsak ülkemizin altyapısının %95 civarı Türk Telekom'da. Türk Telekom'un ise VDSL/ADSL ve fiberi mevcut. DSL kısmında saha dolabı, dolap mesafesi, bakır kablo gibi etmenler mevcut. Bunlara göre asıl alacağınız hız belli oluyor. Düşük hız alıyorsanız Türk Telekom'un DSL altyapısında, bunun suçunu TurkNet ya da başka alternatif sağlayıcılarda değil, altyapı yatırımı yapmaktan aciz, kısıtlı yerlere fiber getiren, DSL ile ilgilenmemeleri ve ne geliyorsa onu alacaksınız kafasında olan Türk Telekom'da arayın. Ha fiyat konusuna gelecek olursak tabii ki Türk Telekom altyapısında para verip 50 Mbps VDSL almak fazla mantıklı değil Superonline fiber altyapısı varken.

Hizmet sebebinden kastım fiyat politikasıydı yanlış kelime kullandım kusura bakmayın. TurkNet fiyat politikasında rezalet bir firma hele bir de üstüne rezil TT VDSL hizmeti ile birlikte fiberi gelmediği sürece asla tercih etmeyeceğim bir firma.

Geri
Yukarı