TurkNet Online İşlemler'de IPv6'ya geçiş talebi nasıl oluşturulur?

İnternetinizde bir iyileşme vb. oldu mu?
Pek bir değişiklik olmadı gibi. Ama modem arayüz ayarları arasında IPv4 yapılandırması seçeneğini IP adresi yok olarak seçip kaydetmiştim Twitter'da medyada geç yüklenme olmuştu. IPv4 yapılandırması ayarını tekrar otomatik olarak değiştirdim, normale döndü. IPv6 seçeneği aktif şu anda.

ip-secenek.png

map-t.png

Hazır yazmışken, normalde IPv6'dan tam yararlanabilmek için bu seçenekler nasıl ayarlanmalı acaba?

Ben DSL yanmıyor seçip açtım Türk Telekom'a arıza kaydı açtı TurkNet.
Durumu beyan etseydiniz: "İnternetim çalışıyor sadece IPv6 tanımlanmasını talep ediyorum." şeklinde.

Son düzenleme:
Pek bir değişiklik olmadı gibi. Ama modem arayüz ayarları arasında IPv4 yapılandırması seçeneğini IP adresi yok olarak seçip kaydetmiştim Twitter'da medyada geç yüklenme olmuştu. IPv4 yapılandırması ayarını tekrar otomatik olarak değiştirdim, normale döndü. IPv6 seçeneği aktif şu anda.

Eki Görüntüle 1599965

Eki Görüntüle 1599966

Hazır yazmışken, normalde IPv6'dan tam yararlanabilmek için bu seçenekler nasıl ayarlanmalı acaba?

Durumu beyan etseydiniz: "internetim çalışıyor sadece IPv6 tanımlanmasını talep ediyorum." şeklinde.

IPv6 bende çalışmadı TurkNet ile görüştüm modem ayarlarını güncelledim fakat bir türlü aktif olmadı ne yazik ki tekrar kapattırdım.

2 gün önce Turknet e destek kaydı oluşturdum ıpv6 aktif etmek istiyorum diye. Ertesi gün aradılar ve henüz internet siteleri v.s hazır olmadığı için talep almıyoruz şuan dediler. Web sitelerinde sorun çıkıyormuş şuan için.

2 gün önce TurkNet'e destek kaydı oluşturdum IPv6 aktif etmek istiyorum diye. Ertesi gün aradılar ve henüz internet siteleri vs hazır olmadığı için talep almıyoruz şu an dediler. Web sitelerinde sorun çıkıyormuş şu an için.

Statik IP hizmeti aldım sonrasında IP kaynaklı internetim gitti ,destek kaydı oluşturdum ardından beni aradılar statik IP'yi iptal edip IP 6 tanımlayalım mı diye sordular ben de olur dedim halloldu.

Statik IP hizmeti aldım sonrasında IP kaynaklı internetim gitti ,destek kaydı oluşturdum ardından beni aradılar statik IP'yi iptal edip IP 6 tanımlayalım mı diye sordular ben de olur dedim halloldu.
Bunlarda ne yaptığını bilmiyor. Ona ayrı buna ayrı davranışlar. Arkadaş kim ipv6 istiyorsa ver işte canınızın istediğine vermek nedir. @500498 @TurkNet Destek Ayşegül Hani tanımlama durdurulmuştu sevgili iş ortaklarımız?

Bir fark yok gibi :D
Fark ileride ki süreçlerde başlayacak. Tüm sunucular ipv6 ya geçsin de önce. Mesela şuan ip miz havuzdan olduğu için 1 ip yi çok kişi kullanıyor. İpv6 bunun önüne geçip o anda sana atanan ip yi sadece senin kullanımına sunacak. Bu durumda port açma rahatlığı, oyunlarda düşük ping gibi avantajlar sağlayacak.

Geri
Yukarı