Çözüldü TurkNet'ten gelen kullanıcı adı ve şifre ne için yollandı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

asliara

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhaba.

TurkNet'ten internete bağlanabilirsiniz diye bir kullanıcı adı ve şifre geldi ama hiçbir yerde gerekmedi. Ne için yollandı acaba?

Modem arayüzüne kitapçıktaki admin şifresi ile girdim. TurkNet uygulamasında da kendim şifre belirledim.

Yani hiçbir yerde kullanmadım ve sormadı da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kurmaya gelen ekiplerde bu şifre olması gerekmiyor muydu peki? Bana sonradan geldi.

Diğer operatörler vermiyor genellikle TurkNet veriyor, büyük ihtimalle onlar sizin modeminize işlemiştir zaten, daha sonradan kendiniz modem alırsanız veya olduda modem sıfırlama işlemi yaparsanız diye abonelik başlangıcında ya da daha sonradan SMS olarak gönderiyorlar bu kullanıcı adı ve şifreyi.
Modem arayüzüne girmeniz gerekli eğer ki eski hattınızı diğer operatör iptal etmediyse kullanıyor olabilirsiniz kullanıcı ismi şifreyi modeme işleyin. Belki onlarda yapmış olabilir.

Modem arayüzüne girmeniz gerekli eğer ki eski hattınızı diğer operatör iptal etmediyse kullanıyor olabilirsiniz kullanıcı ismi şifreyi modeme işleyin. Belki onlarda yapmış olabilir.
Ben modem arayüzüne internet açıldığından beri girebiliyorum. Kitaplarında admin admin diye yazıyordu. O şekilde açtım ve sonra kendi şifremi belirledim. 1-2gün sonra da bu mesaj geldi.

Ben modem arayüzüne internet açıldığından beri girebiliyorum. Kitaplarında admin admin diye yazıyordu. O şekilde açtım ve sonra kendi şifremi belirledim. 1-2gün sonra da bu mesaj geldi.

Senin dediğin modeme giriş şifresi, onların attığı PPP internete erişim sağlaman için gereken hesap gibi düşün modem arayüzünü karıştır bulursun.

Kurmaya gelen ekiplerde bu şifre olması gerekmiyor muydu peki? Bana sonradan geldi.

Diğer operatörler vermiyor genellikle TurkNet veriyor, büyük ihtimalle onlar sizin modeminize işlemiştir zaten, daha sonradan kendiniz modem alırsanız veya olduda modem sıfırlama işlemi yaparsanız diye abonelik başlangıcında ya da daha sonradan SMS olarak gönderiyorlar bu kullanıcı adı ve şifreyi.

Çözüm
Teşekkür ederim. Konuyu çözüldü olarak işaretledim.

Geri
Yukarı