TV Box önerisi

Gwynbleidd11

Kilopat
Daha fazla  
Vestel TV için TV Box arıyorum. S Sport+, IP TV vs. kullanacağım genel olarak. Görüntü kalitesi çok önemli değil. Benim için en önemli şey internet bağlantısı. Wi-Fi bağlantısının iyi olmasını istiyorum.

Bu ürün sizin işinizi görecektir.

Evet bu işte dediğim.

Vestel TV için TV Box arıyorum. S Sport+, IP TV vs. kullanacağım genel olarak. Görüntü kalitesi çok önemli değil. Benim için en önemli şey internet bağlantısı. Wi-Fi bağlantısının iyi olmasını istiyorum.

Bütçeniz nedir? 1000-1200 TL civarı için Mi TV Stick 4K alabilirsiniz ancak bütçeniz 1800-2000 'e çıkabiliyorsa benim tavsiyem Amazon Fire TV Stick 4K veya Fire TV Stick 4K Max.

Bende Mi Box S var. 1080P'de wifide sorun yok. Ama youtube da 4K video açıyorum biraz tekliyor. Modemin dibinde olmasına rağmen. O yüzden direk modeme kabloyla bağladım artık teklemiyor.
Televizyon 4K olmadığı için 1080p kullanacağım. O konuda bir sıkıntım olmaz yani. Hocam bu cihazda LAN girişi var mı?

Bütçeniz nedir? 1000-1200 TL civarı için Mi TV Stick 4K alabilirsiniz ancak bütçeniz 1800-2000 'e çıkabiliyorsa benim tavsiyem Amazon Fire TV Stick 4K veya Fire TV Stick 4K Max.
Hocam çok yüksek fiyatlara çıkamam ama Wi-Fi kalitesi daha iyiyse dediğiniz Amazon Fire ürünlerinden birini de alabilirim.

Tamamdır hocam buna da bi' bakayım.

Televizyon 4K olmadığı için 1080p kullanacağım. O konuda bir sıkıntım olmaz yani. Hocam bu cihazda LAN girişi var mı?

Hocam çok yüksek fiyatlara çıkamam ama Wi-Fi kalitesi daha iyiyse dediğiniz Amazon Fire ürünlerinden birini de alabilirim.

Pardon karıştırmışım televizyonun ağ girişini Mi Box S ile karıştırdım. :) Mi Box S de LAN girişi yok.

Modeme çok uzak olmadıktan sonra hepsinin WIFI'si yetecektir diye düşünüyorum.

Televizyon 4K olmadığı için 1080p kullanacağım. O konuda bir sıkıntım olmaz yani.

Elimde 3 yıldır kullandığım Amazon Fire TV Stick 4K ve Şubat ayında alınmış bir Xiaomi Stick 4K var. İkisi arasındaki fark Wifi ile ilgili değil.

Amazon Fire TV'leri tavsiye etme sebebim arayüzünün daha akıcı çalışması. Mi Stick 4K kumandası arasıra takılma yaparken Amazon Fire TV cihazlarında böyle bir şey hemen hemen hiç olmuyor.

Xiaomi'nin Fire TV Stick'e göre tek avantajı var o da Google Play'le gelmesi. Ancak sözde full Android gibi görünüyor ama telefon kadar her uygulama çıkmıyor aradığınızda, sanırım sadece Android TV arayüzüyle uyumlu olan uygulamaları çıkarıyor Google Play'de, çıkmayan uygulamaları yine APK ile kurmak zorunda kalıyorsunuz.

Fire TV Stick'lerde ise Disney, Netflix, Youtube vs gibi uygulamalar dışında kalan bir çok uygulamayı APK ile kurmanız gerekiyor.

Ama nasıl yapacağınızı öğrendikten sonra hiçbir zorluk yaşamadan kurabiliyorsunuz.

Ben Full Android olarak lanse edilen Mi Stick'lere kurabildiğim her uygulamayı limitli Android olan Fire TV Stick'e de kurabiliyorum.

Ancak Google Play hesabı bağlamak zorunda olduğunuz uygulamaları kullanacaksanız onları Fire TV de yapamazsınız.

Mesela oyun oynayacağım, Google Play'deki oyunları oynamak istiyorum diyorsanız bir gamepad ile TV ekranında falan o zaman mecburen Google Play hesabı gerektiren Mi Stick almanız gerekiyor.

Bir de tavsiyem hangi cihazı alacaksanız alın mümkünse 4K olanını alın bir iki sene sonra TV değiştirirseniz cihazı en azından değiştirmeniz gerekmez tekrar. Kolay bozulan cihazlar değil zaten 4-5 sene götürür sizi.

Mi Stick'in 1080p olanını tavsiye etmiyorum bu arada. 4K versiyonunun donanımı daha iyi ki ona rağmen takılmalar vs olabiliyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı