Twitch Kitlesi Ne İzlemek İster?

Ben kaliteli içerik, küfür etmeyen, birbirine saygı duyan bir yayıncı izlemek isterim ancak Twitch kitlesi birbirine söven, ana avrat küfür eden, herkesi eleştiren ve saygı duymayan, gerizekalı hareketler yapan insanları izlemeyi seviyor çünkü insanımız dalga geçilecek şaklabanlar arıyor. Benim düşüncem bu şekilde zaten izlenme oranları da beni doğruluyor gibi görünüyor çok kaliteli yayın yapan insanlar 50-300 arası izlenirken diğer kesim 700 izlenmeleri rahatlıkla aşıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pubg ve Lol oynuyorum ben yayınlarımda izleyici oyunu vesaire yapıyorum. Kendi cebimden çekilişler yapıyorum. Çekiliş sayesinde bir kitle çekilebiliyor ancak sağlıklı bir kitle değil sadece paraya geliyorlar ve gidiyorlar. Ancak tabi beni seven ve izleyen kitleyide yavaş yavaş oluşturmaya başlıyorum.

Acaba çekiliş yaparak kitle toplamak yanlış bir fikirmiyi çünkü adam geliyor chate !çekiliş yazıyor çekiliş bitince gidiyor. Dediğiniz gibi sohbet ile devam edeceğim

Bu işte ilk ya da öncülerden değilsin, o yüzden kitle oluşturmak eski yayıncılara göre daha zor olacak, buna hazırlıklı ol. Şu sıralar pastadan büyük dilimleri eski ve öncü yayıncılar alıyor. Çekiliş konusuna gelirsek; kar/zarar hesabını iyi yapman lazım. Çekiliş olacak mı olmayacak mı? (kitle ya da para, Twitchte senin için önemli olanın ne olduğu; "Maddi mi yoksa manevi mi?" gibi) Çekiliş işi biraz da parayla takipçi kasmak gibi bir şey geliyor bana.

Örnek olarak;

Çekiliş giderleri dahil aylık 500 TL kazanç + 1000 izleyici mi?
Çekilişsiz aylık 400 TL kazanç + 200 izleyici mi?

(Çekilişe katılmak için abone olanları hesaba kattım)

Bunun bir çok parametreleri var ama umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.

Bu işte ilk ya da öncülerden değilsin, o yüzden kitle oluşturmak eski yayıncılara göre daha zor olacak, buna hazırlıklı ol. Şu sıralar pastadan büyük dilimleri eski ve öncü yayıncılar alıyor. Çekiliş konusuna gelirsek; kar/zarar hesabını iyi yapman lazım. Çekiliş olacak mı olmayacak mı? (kitle ya da para, Twitchte senin için önemli olanın ne olduğu; "Maddi mi yoksa manevi mi?" gibi) Çekiliş işi biraz da parayla takipçi kasmak gibi bir şey geliyor bana.

Örnek olarak;

Çekiliş giderleri dahil aylık 500 TL kazanç + 1000 izleyici mi?
Çekilişsiz aylık 400 TL kazanç + 200 izleyici mi?

(Çekilişe katılmak için abone olanları hesaba kattım)

Bunun bir çok parametreleri var ama umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.

Çogu kişi gibi bende gelir elde etmek iyi yerlere gelebilirsem tam zamanli yayinci olmak istiyorum ancak dediğiniz gibi eskilerden olmadıgımdan yüzlerce yayıncının arasından sıyrılmak zor olacak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı