Twitch mi, YouTube mu?

Toygar Varlı

Hectopat
YouTube'da 220 abonelik bir kanalım bulunmakta. video editleri için saatlerimi veriyorum ama yeni kurallardan dolayı para kazanamıyorum, paragöz değilim ama o kadar emek verip kazanamamak sıkıyor.

Önceden yayın yaptığım bir kanalım vardı ona tekrar başlayıp YouTube'a yayından kesitler mi atsam yoksa YouTube'a devam mı etsem?

Eğer cevabınız Twitch ise kullanılmamış, kısa, ilgi çekici bir isim önerisi yazarsanız çok sevinirim.
Örnek mithrain, wtcn, zeonn.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geri kalıyorum böyle konularda. YouTube'un yeni kuralları nedir?
Hangisinden daha çok zevk alıyorsan onu yapmalısın.

YouTube biraz çöplüğe dönmüş bir topluluk ve oyun videoları bence artık çok izlenmiyor ayrıca oyun videoları eğlenceli de olmuyor. Ben canlı olarak oyun videolarını izlemeyi tercih ederim çünkü canlı yayın ortamı daha samimi ve daha dürüst bir ortam. Ayrıca isim bulma konusu sana kalmış birşey bence ben sherwolt ismini kullanıyorum twitch, youtube diğer her yerde bana ait bir isim. Yaklaşık 10 yıldan beri kullandığım bir kullanıcı adı.

YouTube'da 220 abonelik bir kanalım bulunmakta. video editleri için saatlerimi veriyorum ama yeni kurallardan dolayı para kazanamıyorum, paragöz değilim ama o kadar emek verip kazanamamak sıkıyor.

Önceden yayın yaptığım bir kanalım vardı ona tekrar başlayıp YouTube'a yayından kesitler mi atsam yoksa YouTube'a devam mı etsem?

Eğer cevabınız Twitch ise kullanılmamış, kısa, ilgi çekici bir isim önerisi yazarsanız çok sevinirim.
Örnek mithrain, wtcn, zeonn.
Twitch biraz sayko olsada daha iyi YouTube'den 2 aydır şu
yeşil uzaylı dansı bitmedi, isimler: Unlostv, ZeoNNN, ScreaM, berkriptepe,
Yabancioyuncu, Jahrein

Doğru kitleye ulaşabilmek önemli bence. Twitch platformundan YouTube'a geçerek veya tam tersini yaparak takipçi kaybeden bir sürü insan var. YouTube'un geçmiş olduğu yeni sistem para kazandırmayı üst seviye kanallara açarak yeni kitle oluşturmak isteyen bir çok yeni kullanıcıyı ikileme düşürdü.(Yanılmıyorsam bin saat izlenme ve bin abone istiyordu. Yada öyle birşey.) En iyisi bir süre ikisinde de olmak. Twitch'de iyi gittiğini hissediyorsan tamamen oradan canlı yayın yaparak, YouTube'a kesit atarsın. Şunu da düşünmek lazım; YouTube'a giren insanların kaçı oyun videoları veya akışları izlemek için giriyor, Twitch'e kaç?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı