Çözüldü Twitch ve YouTube ne kadar daha devam edecek?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zeynelkrks

Hectopat
Daha fazla  
Twitch ve YouTube ikisininde ayrı bir kitlesi var ayrıca ayrı bir Youtuber ve Streamer kitle var.

Her ikisinde de ortak amaç izleyicileri eğlendirmek ve her ikisinde de artık sona yaklaşıldığını hissediyorum.
Yani artık iki tarafta da çok fazla youtuber ve streamer var.
Bu yüzden bu iki sektörün yakın tarihte unutulacağını sanıyorum.

Peki sizce yakın tarihte unutulacaklar mı yoksa gözden düşmeden kaç yıl ayakta kalabilecekler ?

Teşekkürler

Çözüm
Liseden mezun olduğumda yeni bir bilgisayar almıştım, bu bilgisayarla bir Youtube kanalı açtım ve çeşitli oyun videoları ve bilgisayarın test videolarını koymuştum. 350 Civarı bir abone sayım vardı, bir süre sonra kendi kendime dedim ki, benim izleyicilerimin hepsi niye çocuklar? Tabi büyük insanların da beni izlemesini beklemiyordum ama -10 yaş çocuklar bile kanala dadanınca artık dur dedim ve komple bütün kanaldaki videoları silerek oyun videosu işini bitirdim. Bundan sonra kanalıma video koyarsam ileride yapacağım işle ilgili belki bilgilendirici videolar koyabilirim, bunun dışında video eklemeyi düşünmüyorum.

Bence her Youtuber'ın kendisine sorması gereken bir şey. Benim izleyicilerim kimler?
Bu kadar yüksek reklam gelirlerinin ortada döndüğü 2 platformun çökeceğini sanmıyorum.Kendi adıma konuşacak olursam,Youtube'nin bir sorun yaşayacağını asla düşünmüyorum.Çünkü Youtube tek tuşla istediği içerik üreticisini engelleyebiliyor.

YouTube çok yönlü bir platform. Mesela ben YouTube'un bahsettiğiniz bölümleri ile neredeyse hiç ilgilenmiyorum. Hatta "trendler" kısmına şimdiye kadar bir iki kere girmişimdir. Buna rağmen YouTube'ta çok fazla zaman geçiriyorum. YouTube'un ömrü uzun bence. Twitch'i pek kullanmadığım için ona yorum yapamayacağım.

Bu kadar yüksek reklam gelirlerinin ortada döndüğü 2 platformun çökeceğini sanmıyorum.Kendi adıma konuşacak olursam,Youtube'nin bir sorun yaşayacağını asla düşünmüyorum.Çünkü Youtube tek tuşla istediği içerik üreticisini engelleyebiliyor.
O zaman klasik yorum:
Youtuberlar da iyi gazanıyo hee.

Taraflar memnun olduğu sürece neden sonu gelsin? Twitch organizasyon olarak gayet memnun, bu onlar için gayet karlı. Streamerlar gayet memnun, kazançları yerinde, başka bir iş yapmadan sadece streaming yapabiliyorlar. İzleyenler memnun ki yayıncılara abone oluyorlar, yayıncıların binlerce subscriberi var. Streamer ve Youtuber'ların çok fazla olmasını neden kötü bir şey gibi değerlendiriyorsunuz? Çeşitlilik iyidir. Zaten sadece bir kısmı gerçekten fazla izleniyor ve bunu iş olarak yapıyorlar. Gerisi büyümeye çalışırken çok küçük bir kısmı gerçekten izlenip büyüyor, büyük bir kısmı ise kaybolup gidiyor. İnsanların seçme şansı var bu şekilde, birini beğenmediysen öbürünü izleyebilirsin. Ben bitip gitmesi için hiçbir neden göremiyorum. Şu an Pokemon Marathon yayınlanıyor gün boyu ve hep 15bin+.

YouTube'da Türkiye'de trend olan bazı saçma kanallar dışında gayet kaliteli içerikler yayınlayan kanallar da var. Hem izlediğiniz videoya göre benzer videolar öneriliyor, siz de sevdiğiniz içerik olduğundan izliyorsunuz. Böylece bol bol vakit geçirmiş ve yükleyenlere maddi açıdan destek olmuş oluyorsunuz :) Sonuçta saçma videolar olsa da YouTube bunlardan ibaret değil sonuçta. Bence YouTube yakın zamanda bitmez. Twitch'i hiç kullanmadığım için bir şey söylemem doğru olmaz :)

Liseden mezun olduğumda yeni bir bilgisayar almıştım, bu bilgisayarla bir Youtube kanalı açtım ve çeşitli oyun videoları ve bilgisayarın test videolarını koymuştum. 350 Civarı bir abone sayım vardı, bir süre sonra kendi kendime dedim ki, benim izleyicilerimin hepsi niye çocuklar? Tabi büyük insanların da beni izlemesini beklemiyordum ama -10 yaş çocuklar bile kanala dadanınca artık dur dedim ve komple bütün kanaldaki videoları silerek oyun videosu işini bitirdim. Bundan sonra kanalıma video koyarsam ileride yapacağım işle ilgili belki bilgilendirici videolar koyabilirim, bunun dışında video eklemeyi düşünmüyorum.

Bence her Youtuber'ın kendisine sorması gereken bir şey. Benim izleyicilerim kimler?

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı