Rehber Recovery TWRP özelleştirme

Hocam Android 4 galiba zaten. Sanmıyorum.

Halen unauthorized :(

Cwm ile ilerleyebildim ancak. Burada bir yerde nerede ne yapsam cwm açılır açılmaz birkaç komut çalıştırsa. Mümkün mü böyle bir şey?

Böyle bir yer buldum. Ses tuşları ile sistem genelinde USB hata ayıklamayı aktif edecek komut dosyasını çalıştırabilir miyiz?
Annotation 2024-01-22 202140.png

Son düzenleme:
İnit.D ile yapılabilir belki ama nasıl işler ayarlanır bilmiyorum, daha önce kullanmadım.

İnit. D ile yapılabilir belki ama nasıl işler ayarlanır bilmiyorum, daha önce kullanmadım.

Bunu nasıl flashlayabileceğim konusunda hiçbir fikrim yok. Belki başka şekilde manuel olarak ekleyebilirim.

İnit. D ile yapılabilir belki ama nasıl işler ayarlanır bilmiyorum, daha önce kullanmadım.

TWRP'nin GitHub reposundaki dosyalarda buna rastladım:

Screenshot_2024-01-22-20-47-13-66_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

İnit. RC dosyası da aynı görevi yapıyor galiba. Bu eski cihaz için yeni bir TWRP derlemek ne kadar mümkün?

Üstteki ekran fotoğrafındaki Action'lar burası ile bağlantılıymış.

Screenshot_2024-01-22-21-12-12-27_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

Derleyebileceğimi bilsem burayı düzenleyerek halletmeye çalışacağım.

Son düzenleme:
Herkese iyi sosyaller. Çok önemli olmayan ama TWRP'de göze güzel gözüken kostüm tema yapmayı, nasıl yapılacağını göstereceğim.

Araçlar
  • Andoid Image Kitchen
  • Cihazınız için olan TWRP'ya da herhangi bir kostüm recovery dosyası.
  • PNG dosyalarını düzenlemek için herhangi bir fotoğraf editörü.

Hazırlık

1) Android image kitchen dosyasını inidirp klasöre ayıklayalım ve TWRP recovery dosyamızı içine atalım.

Eki Görüntüle 1903821

2) Recovery dosyamızı basılı tutarak unpackimg.bat adlı dosyanın üzerine getirip bırakalım.

Eki Görüntüle 1903824

İşlem sonunda ramdisk ve split_img adlı iki klasörümüz olacaktır.

Düzenleme

Düzenleme yapmamız gereken yer ramdisk klasörü altında twres klasörüdür.

Fonts klasörü nedir?
TWRP içinde yazı tipleri ile ilgili olan kısımdır.

Images klasörü nedir?
TWRP içinde olan logolar, çubuklar, düğmeler tarzı şeylerin PNG olarak tutulduğu yerdir

Languages klasörü nedir?
TWRP ayarlarında girdiğiniz zaman dil seçenekleri bu klasör sayesinde belirlenir.

UI.xml dosyası nedir?
TWRP üzerinde bildirim barı, kutucukların çözünürlükleri ve boyutları, TWRP arayüzünün rengi bu XML dosyası ile belirlenir. Burada yapılabilecek en iyi özelleştirme renk ayarlarıdır. Belkide bildirim çubuğunda nickiniz yazsın istersiniz tamamen size kalmış.

Splash.xml dosyası nedir?
TWRP açılırken gördüğünüz logo ve versiyon bilgisi bu XML dosyası ile düzenlenip ekrana verilir. Sanırım yapılabilecek şeyler arasında açılırken ki arka plan rengini ayarlama, oraya resim koyma ya da versiyon bilgisini değiştirme eklenebilir.

Portrait.xml dosyası nedir?
TWRP menüleri bu dosyadan sorulur. Reboot menüsü ya da wipe menüsünde bir düzenleme yapmak isterseniz bu dosyaya başvurmalısınız.

Kurulum

Android ımage kitchen klasörüne girip, repackimg.bat dosyasına çift tıklamanız yeterli olacaktır
Artık yeni recovery dosyanız image-new.img adındadır.

TWRP haricinde olan diğer recovery projeleride aynı mantıktadır. Onları da aynı şekilde düzenleyebilirsiniz.
Ben karar verdim büyüyünce @364809 olacağım :)
Elinize sağlık yüreğim yerse denerim.

Geri
Yukarı