Type-C kulaklık dönüştürücüler sağlıklı mıdır?

hamza417

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz 65W
Ekran Kartı: ASUS AMD RX6650XT 8GB GDDR6 DUAL
Anakart: MSI B450M-A PRO MAX
RAM: 8x2=16GB SAMSUNG RAM
Depolama: 500GB M.2 KIOXIA EXCERIA SSD + 1TB WD BLUE HDD

Monitör: Acer Nitro 27" 180Hz IPS VisionCore
Klavye & Fare : Hadron klavye + mouse set
S20 FE telefonumda normalde kablosuz kulaklıkla müzik dinliyordum ama kablosuz kulaklıkta sorun çıktığı için geçici olarak telefonla uyumlu Type-C kulaklık dönüştürücü kullanmayı düşünüyorum. Satın alacaktım ama telefona zarar verip vermemesinden endişe duyuyorum.

Sizce Type-C kulaklık dönüştürücü telefona zarar verir mi? Ve bu konuda ürün önerileriniz neler? (kaliteli ürün önerirseniz sevinirim)

S20 FE telefonumda normalde kablosuz kulaklıkla müzik dinliyordum ama kablosuz kulaklıkta sorun çıktığı için geçici olarak telefonla uyumlu Type-C kulaklık dönüştürücü kullanmayı düşünüyorum. Satın alacaktım ama telefona zarar verip vermemesinden endişe duyuyorum.

Sizce Type-C kulaklık dönüştürücü telefona zarar verir mi? Ve bu konuda ürün önerileriniz neler? (kaliteli ürün önerirseniz sevinirim)

Eğer sen kabloyu çekiştirip Type-C soketini zorlamazsan, kullanımdan dolayı sorun olmaz. Sonuçta o portun işi güç ve bilgi akışı sağlamak.

Bir zararı olmaz.
Düzenleme: Ugreen önermiştim ancak bazı Samsung modellerinde çalışmadığına dair şikayetler var. Çalıştığına emin olduğunuz bir ürünü almanız daha iyi olur.

Ses kalitesine önem veriyorsanız DAC modelli olanlardan tavsiye ederim. Normalde yeni modellerde bulunmayan ses çipleri DAC'li modellerde olabiliyor ve ses kalitesi daha yüksek oluyor. Meizu'da vardı sanırım.

Şu konuda bilgisi olan varmıdır peki? Teşekkürler
Masama kadar uzanan bir USB Hub var ve buna da bir usb to type-c dönüştürücü takıp Moondrop Chu 2 kulaklık kullanmayı düşünüyorum. Kısacası USB hub > USB to Type-C dönüştürücü > chu 2 kulaklık. Bir performans düşüşüne, gecikmeye veya stereo + mikrofonu kullanmama engel bir durum olur mu? Veya bu kulaklığı kullanabilmem için başka ne yolu tavsiye edersiniz? Teşekkürler.

Bir şey olmaz hocam, bende kullanmıştım zamanında.
Teşekkürler. Alacağım o halde. İade şansım vs çok olmayacak çünkü yurtışından gelecek. Olsa bile çok meşakkatli olur ondan soruyorum. Bir de kullanacağım parçalar hep ugreen o bağlamda da kafam rahat.

Daha chu 2 elime geçmedi fakat dönüştürücü geçti. Dandik bir type c kulaklık ile test ettim ve stereo testinde 3.5mm ile takılı apple earpodsda testte ses soldan geliyosa sesin %100’ü soldan sağdan ise %100’ü sağdan geliyor. Ama dandik type-c li kulaklıkta testteki ses soldan çalıyor ise %95’i soldan %5’i ise sağdan çok hafif duyuluyor. Yani demek istediğim çok hafifte olsa stereo testinde ses ters kulaklıktan da geliyor. Bu normal mi yoksa kulaklığın veya dönüştürücünün hatası falan mı?

@atogrimers

Son düzenleme:

Geri
Yukarı