TYT matematik konuları anlıyorum ama soruları yapamıyorum

Çözümlerine baktın mı hiç? Ayrıca videodaki soruları da onunla beraber çözmen faydalı olur bence.

Kendi kitabındaki soruları yapamayınca uygulamasından başka bir hocanın çözümünü dinliyorum. Bazen en zor konuları bile hıphızlı çözerken basit şeylerde takılı kalıyorum sanırım zekamda sorun var.

Rehber matematik.
Aynı şeyi bende Mert Hocanın kampında yaşıyorum. Soru ile inatlaşarak yapmaya çalışıyorum yavaş yavaş açıldığımı hissediyorum.

Kendi kitabındaki soruları yapamayınca uygulamasından başka bir hocanın çözümünü dinliyorum. Bazen en zor konuları bile hıphızlı çözerken basit şeylerde takılı kalıyorum sanırım zekamda sorun var.
Zekanızda sorun yok Rehber Matematik bu şekilde anlatıyor zaten. Kampa başlamadan başka kamplarda baksaydınız olmazdı. 😌

Zekanda değil de tekniğinde sorun olabilir. Herkes farklı şekilde öğreniyor sonuçta. Bence Merhaba TYT tarzı bir kaynaktan çözdükten sonra Rehber Matematik kamp kitabından çözmen daha faydalı olur. 🤔 🧚

Aynı şeyi bende Mert Hocanın kampında yaşıyorum. Soru ile inatlaşarak yapmaya çalışıyorum yavaş yavaş açıldığımı hissediyorum.
Ben açıkçası Mehmet hocanın anlatımını pek beğenmemeye başladım ve Mert hocaya göre az soru çözüyor. Gerçekten pişmanım Mert hocanın kamp kitabını almadığıma. Umarım düzelir bu sorun, ilk 5 günden sonra temel kavramlar konusundan sonra birkaç konu daha bitirince zorlandığım konuya tekrar bakacağım.

Başlıkta zaten yazıyor ama küçük bir detay geçeyim. Bu sene 10. sınıftan 11. sınıfa geçtim, dolayısıyla 9 ve 10. sınıf konularını toparlamak için TYT matematiğe başlayayım dedim. Şu an bir kampla birlikte ilerliyorum videoyu izlerken anlıyorum fakat kitaba döndüğümde kalem oynatamıyorum. Komik olan kısım ise kalem oynatamadığım konunun TYT'nin ilk konusu olan temel kavramlar konusu. Yazmaya bile utanıyorum ama siz böyle bir sorunla karşılaştınız mı? Nasıl sorunu ortadan kaldırabilirim?

Kesinlikle seninle aynı durumdayım ben de mert hocanın kampını takip ediyorum bir türlü bu sorunu çözemedim.

Kesinlikle seninle aynı durumdayım ben de mert hocanın kampını takip ediyorum bir türlü bu sorunu çözemedim.

Ben mert hocanın soru bankasını da aldım ama soru çözümünü başka bir hoca yapıyor. Çözen hoca ya çok hızlı çözüyor ya da kafasından yapıyor bu yüzden verimsiz soru bankası. Kamp başarılı fakat soru bankası fiyasko.

Geri
Yukarı