TYT matematik net artırma

TYT matematikte yaklaşık 10-15 civarı net yapıyorum. 3 haftada nasıl 25 nete ulaşırım?

Bu zamana kadar çalışmadan durup da 3 hafta 25 net bekleyemezsiniz. Tek diyeceğim şey çalışmak.

Problemlerden, pkob, polinomlardan soru kaçıyor. Geometriyi zaten boş bırakıyorum.

TYT yarısı problemler zaten. Pkob zaten çoğu kişinin zorlandığı bir konu(ben de dahil). Eğer vaktin varsa elinle say. Polinom için önce fonksiyon bilmen lazım. Ayrıca polinomlar bildiğim kadarıyla AYT'de çıkıyor genelde. Geometri için kesinlikle sorulara bak derim. TYT'de her soruya hatta bak derim. İllaki kalem oynatmadan çözeceğin sorular oluyor.

Son düzenleme:
Problemlerden, pkob, polinomlardan soru kaçıyor. Geometriyi zaten boş bırakıyorum.

Geometriyi boş bırakmaman lazım. (3 4 5), (5 12 13), (8 15 17), (7 24 25) üçgenlerini zamanın artıyor ise sorularda dene 3 4 tanesi tutar kesin. Ve biraz kural ezberleyip sağlama yapman lazım. Yani dairenin çapından büyük olan ve dairenin içinde olan bir üçgen olamaz tarzında kurallar türetebilmelisin çünkü çap Daire'nin iki noktada kesen en büyük doğru uzaklığıdır. İçinde kendinden büyük kenara sahip bir üçgen barındıramaz. Gibi gibi bir sürü çıkarım yapman lazım yani oturup ders çalışacaksın. Problemleri yapamıyorsan zaten 8 10 soru kaçırırsın. Oturup çalışacaksın ona yapacak hiçbir şey yok. İçler dışlar çarpımını ve oran orantıyı biliyorsan zaten 4 5 soru yapabilmen lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı