TYT matematik netleri nasıl artar?

Dostum zaten aralık ayında 35 yapan birini bu arkadaş için örnek vermen yanlış. Her yiğidin de yoğurt yiyişi farklı. Ben bu şekilde 37/3 yaptım. 9 10 paso yatış 11 de her dersten 1 2 kaynak bitirdim. Anlayacağın 12'de çalışmaya başladım. Bu dönemlerde kendim branş denemesi çözmeye başlamıştım. Üstüne her hafta TYT denemelerine girdim. Benim sonucum bu.

E sen zaten sağlam bir şekilde kaynak bitirmişsin ki o hale gelmişsin demek ki konu eksiğin yokmuş denemelere başladığında.

E sen zaten sağlam bir şekilde kaynak bitirmişsin ki o hale gelmişsin demek ki konu eksiğin yokmuş denemelere başladığında.
Deneme çözerken perkom, olasılık, katı cisim, her türlü dörtgen ve problemler hakkında hiçbir ekstra şey yapmadım. Geo için Üçgeni ve sayıları Topraktan bitirdikten sonra başladım. Tüm konularım TYT mat için anca Nisan gibi bitmişti.

@Volkankerem Bu arada umarım AYT çalışıyorsundur.​

Deneme çözerken perkom, olasılık, katı cisim, her türlü dörtgen ve problemler hakkında hiçbir ekstra şey yapmadım. Geo için üçgeni ve sayıları topraktan bitirdikten sonra başladım. Tüm konularım TYT mat için anca nisan gibi bitmişti.

@Volkankerem bu arada umarım AYT çalışıyorsundur.​

Ben de soru bankası çözmeden konu çalışmadan 36-1 yaptım ama temelim iyiydi herkesin temeli iyi olamayabilir herkes bizim gibi baştan iyi olamayabilir o yüzden ben kendi yaptıklarımı söylemiyorum yoksa ben bir tane bile soru bankası çözmeden denemelere başlamıştım ama bu arkadaş 19 doğru yapıyor sadece denemeyle ilerleyip hızlansa bile sonra soruları yapamadığını anlayıp ona morali bozulacak. Ben bu yüzden temelden nasıl çalışması gerektiğini anlattım kendisi nasıl çalışırsa çalışsın karşılığını o alacak.

Orijinal çok yanlış bir kitap senin için bence. Acil de ilk deneme için fazla zorlayıcı. Toprak iyidir yanına bir de önerim 345 eklemen. Seviye seviye denemeleri işine yarar.
Acil dediğim acilin ilacı. Orjinali çözerken zorlansam bile çözdüm şu senin seviyen onu yetmezi geçebilir miyiz? Onun dışında konu eksiğin vardır falan hep duyuyorum bunları. Problemde ne gibi bir konu eksikliği olabilir. Size lafım yok 19 net üzerinden beni değerlendirmeye calışıyorsunuz ama bir çıktıdan benim verdiğim emeğe laf etme hakkınız yok. Bana diyebilirsiniz bizim temelimiz daha fazla daha çok emek verdik, daha zekiyiz senden ya da daha çok calıştık diye ama konu eksiğin vardır, su kolay yayını çöz verilecek tavsiye değil. @ygt_bydrr

Deneme çözerken perkom, olasılık, katı cisim, her türlü dörtgen ve problemler hakkında hiçbir ekstra şey yapmadım. Geo için Üçgeni ve sayıları Topraktan bitirdikten sonra başladım. Tüm konularım TYT mat için anca Nisan gibi bitmişti.

@Volkankerem Bu arada umarım AYT çalışıyorsundur.​

Sorunumu buldum sanırım. Ben problemlerde çok zaman kaybediyorum bana asıl sıkıntı yaratan kısım bu. Sürem de bu yüzden çok uzamış çünkü problemde yapamıyorsan süre uzar da gider. Eğer problemlerde iyi olursam sürede çağ atlarım geometriye daha çok vaktim olur. Ben problemlerde orjinalden en çok cıkan konularını çözdüm birde yektuğ matın problem kitabından çözdüm bazı konuları. Bugün acilin deneme deposunu çözüyordum. Çok zor geldi bıraktım. Orjinalden ve yektuğ matın kitabını bitirebilirim birde elimde bilgisarmal problemler var. Sen ne çözmemi önerirsin?

Son düzenleme:
Acil dediğim acilin ilacı. Orjinali çözerken zorlansam bile çözdüm şu senin seviyen onu yetmezi geçebilir miyiz? Onun dışında konu eksiğin vardır falan hep duyuyorum bunları. Problemde ne gibi bir konu eksikliği olabilir. Size lafım yok 19 net üzerinden beni değerlendirmeye calışıyorsunuz ama bir çıktıdan benim verdiğim emeğe laf etme hakkınız yok. Bana diyebilirsiniz bizim temelimiz daha fazla daha çok emek verdik, daha zekiyiz senden ya da daha çok calıştık diye ama konu eksiğin vardır, su kolay yayını çöz verilecek tavsiye değil. @ygt_bydrr

Sorunumu buldum sanırım. Ben problemlerde çok zaman kaybediyorum bana asıl sıkıntı yaratan kısım bu. Sürem de bu yüzden çok uzamış çünkü problemde yapamıyorsan süre uzar da gider. Eğer problemlerde iyi olursam sürede çağ atlarım geometriye daha çok vaktim olur. Ben problemlerde orjinalden en çok cıkan konularını çözdüm birde yektuğ matın problem kitabından çözdüm bazı konuları. Bugün acilin deneme deposunu çözüyordum. Çok zor geldi bıraktım. Orjinalden ve yektuğ matın kitabını bitirebilirim birde elimde bilgisarmal problemler var. Sen ne çözmemi önerirsin?
Şahsen ben hiç açıp Problemler kitabı çözmedim. Sınavdan sınava gitti ama ben çözmeni öneririm. Sarmal güzel bence sorun yok. Öneri olarak stratejini değişmeni öneririm. Ben mesela Geometriden başlıyordum mata bu şekilde bulmacayı daha sakin kafayla çözüyordum. Sonra kendime güvenmediğim yerden devam: olasılık soruları. Daha sonra tökezleyene kadar geri doğru geliyorum. Tıkandığım noktada uğraşmadan 1. soruya dönüyorum çerezleri atıyorum hemen. Sona da en zor veya vakit alacak olan problemler kalıyor. Sınavı fullemeye gerek yok. Olabildiğince soru elemek yeter zaten 10 soru problem olsa 4 5 tanesini yapsan kalanı da Allah bereket versin zaten yetecek sana.

2023 TYT matematikte 36 doğru 1 yanlış yapan biri olarak sana önereceklerim şunlar:
- Önce konuyu sağlam çalış ve gerekirse soru çözüm videolarını da izle.
- Sonra en az bir tane soru bankasını sağlam bir şekilde bitir.
- Soru bankası bittikten sonra eğer denemelerde 25 üstü yapıyorsan denemelerle götür ama yapamıyorsan bir soru bankası daha bitir.

Ben geometrisiz şu anda 16-17 civarındayım hocam. Geometriye hiç bakamıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocamız burada anlatıyor. Bölüm denemesi çözmeden netler artmaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocamız burada anlatıyor. Bölüm denemesi çözmeden netler artmaz.
Ben çözerek de arttıramıyorum.

Ben çözerek de arttıramıyorum.

Çünkü konuların eksik veya soruların nasıl çözülmesi gerektiğini bilmiyorsun bu yüzden en az 1 tane soru bankasını baştan sona tamamen sağlam bir şekilde bitir ve sorulara nasıl yaklaşacağını öğren gerekirse konu dinle soru çözüm videoları dinle. Temeli iyi olup matematiğe 25 üstü başlayanlar kendi yaptıklarını söylüyorlar bence sen onları takma kafana. Benim de temelim iyi ama ben temeli iyi olmayan birisinin deneme çözerek net yükselteceğini düşünmüyorum sadece hızlanır.

Geri
Yukarı