TYT'de 60 net yapmak için geç mi?

Yani 2 yıllıklar nasıl oluyor tam bilmiyorum ama iş olanağı en yüksek olan bölümü de tercih edebilirsin, en azından boşta kalmazsın mezun olunca o açıdan.

Hocam zaten elektrik yazacağım hedefim yurt dışı. 2 yıllık bölümü bitirip Güney Kore'ye dil okuluna gitmek istiyorum.

Çok iyi o zaman hocam da Güney Kore'ye nasıl gidiceksiniz ki? Onun içinde böyle YKS gibi bir sınava mı giriliyor.

Hayır hocam dikey geçiş yapıyorsunuz. Varsayıyorum ben 2 yıllık elektrik bitirdim.
DGS ile elektrik mühendisliğine direkt geçiş yapabiliyorum. Tek sıkıntı doğru bölümü okumak. Elektronik teknolojisi okuyup Kore'de elektrik mühendisliğine geçiş yapamazsın. Ama elektrik okuyarak yapabilirsin. Topik belgesi ve ön Lisans'tan alınan diploma notu belgesini istiyorlar. Bir de hesapta 500k para. Sizce nasıl mantıklı mı?

@Caped

Hayır hocam dikey geçiş yapıyorsunuz. Varsayıyorum ben 2 yıllık elektrik bitirdim.
DGS ile elektrik mühendisliğine direkt geçiş yapabiliyorum. Tek sıkıntı doğru bölümü okumak. Elektronik teknolojisi okuyup Kore'de elektrik mühendisliğine geçiş yapamazsın. Ama elektrik okuyarak yapabilirsin. Topik belgesi ve ön Lisans'tan alınan diploma notu belgesini istiyorlar. Bir de hesapta 500k para. Sizce nasıl mantıklı mı?

@Caped

Hocam zaten 500 bin kazanabilecek durumdaysanız niye böyle üniversiteyle falan uğraşıyorsunuz ki, direkt ticarete atılsaydınız. Bilmiyorum yani bana Güney Kore için o kadar para saçma geldi tabii senin hayalin orada okumak yaşamaksa o farklı.

Hocam zaten 500 bin kazanabilecek durumdaysanız niye böyle üniversiteyle falan uğraşıyorsunuz ki, direkt ticarete atılsaydınız. Bilmiyorum yani bana Güney Kore için o kadar para saçma geldi tabii senin hayalin orada okumak yaşamaksa o farklı.

Evet hayalim orada okuyup yaşamak. Ama ilk önce kendi şehrimde veya Marmara üniversite de elektrik kazanmalıyım.

@Caped

Son düzenleme:

@Caped
DGS çok zor bir sınav. Zorluğu da soruları değil kontenjan kısmı.
Geçen sene inanılmaz kontenjan düşürdüler.
Ben bu sınavın kaldıralacağını bile düşündüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı