55 günde TYT'de 300 bin yapmak için nasıl çalışılmalı?

Türkçe için düzenli paragraf çözmen gerek bu hem sosyal yorum sorularına katkı verir, matematikle temel kavramlar ve problemler bakarsan iyi olur.
Fen için fizik bilimine giriş, madde ve özellikleri.
Kimya genel olarak kolay.
Biyoloji kalıtım ekoloji size ne kazandırır kısa sürede.

Hocam peki kaç saat çalışmam gerek? Şu an günde 3-4 saat çalışıyorum. Gerekirse uykudan bile vazgeçebilirim 60 net yapmak için.

55 günde TYT'de 300 bin yapmak için nasıl çalışılmalı?
Arkadaşlar sorum yukarıda. Cevaplarsanız sevinirim.
Bol deneme çöz.

Hocam peki kaç saat çalışmam gerek? Şu an günde 3-4 saat çalışıyorum. Gerekirse uykudan bile vazgeçebilirim 60 net yapmak için.
Çalışmayı sev. 10 saatlere çık kademeli. her hafta 1 saat arttırsan yeter. sakın birden arttırma.

Klasik cevabımdır. Ne kadar verimli çalışabiliyor isen o kadar. 2 saat mi çalıştın gerisi kafan almıyor, bırak dinlen, ertesi gün 4 saat çalışırsın verimli olursa.

Zaten verimsiz şekilde çalışacağın dersin faydası olmaz. Bilgi kalıcı olmaz.

40-45 net idare eder, basit biyoloji ve sosyal konularına biraz göz gezdirin türkçede de okuduğunu anlama zaten 30 sorunun 20'sini yapsanız sosyalden 12-15 fende 7-8 matten 4-5 gelse tamam zaten hedefinize vardınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı