Ubuntu'da Steam açılmıyor

393654

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar, bu sabah Ubuntu kurdum bilgisayarıma ve Steam yüklemek istedim, normal mağazadan indirince "waiting for network" diyip kalıyordu. Bende kaldırdım ve terminale "sudo apt install steam" yazarak indirdim. Bu sefer de açılıyor ama siyah ekranda kalıyor, sonra çöküp tekrar açılıyor bu şekilde döngüye giriyor ve kapatsam bile gene açılıyor. Laptop kullanıyorum ve bilgisayarda 2 GPU var, acaba Nvidia ile açmaya çalışıyor da sürücü yok diye mi açamıyor dedim ve sürücü indirmeye çalıştım ama sürücü de kuramıyorum. Steam'a sağ tıklayınca "launch using Integrated Graphics Car" diye seçenek var, onu da denedim ama sonuç aynı.
1686833396717.png

(error yazan kısım haberler kısmı)

Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam'i kaldırıp "sudo apt-get install steam-installer" komutu ile kurun, sadece Steam yazınca gereklilikleri kurmuyor.

Steam'i kaldırıp "sudo apt-get install steam-installer" komutu ile kurun, sadece Steam yazınca gereklilikleri kurmuyor.
Hocam komutu yazdım bir şeyler indirdi, nereye gelmesi lazım bunun? Arama yerine yazınca direk Steam çıkıyor ancak komutu yazmadan önce de vardı, uygulamayı kaldırmama rağmen. Tıklayınca bir şey olmuyor. Veya ben bir şeyleri yanlış yaptım. Linux bilgim 0'a yakın kusura bakmayın.

Hocam komutu yazdım bir şeyler indirdi, nereye gelmesi lazım bunun? Arama yerine yazınca direk Steam çıkıyor ancak komutu yazmadan önce de vardı, uygulamayı kaldırmama rağmen. Tıklayınca bir şey olmuyor. Veya ben bir şeyleri yanlış yaptım. Linux bilgim 0'a yakın kusura bakmayın.
Terminale önce "sudo apt remove steam", ardından "sudo apt-get install steam-installer" yazmanız gerekiyordu.

Terminali açıp steam-installer komutunu gir.

Geri
Yukarı