Ubuntu'da Web Tasarım Programları Kullanma

qweqweee

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
İşletim sistemi mi değiştirmek istiyorum. Web tasarımıyla ilgilendiğim için Corel, Photoshop, Dw filan kullanıyorum. Bu programları Ubuntu'da kullanmam mümkün müdür ?

WINE ile bu programlari sorunsuza yakin calistirman mumkun deniyordu en son bildigim kadariyla. Web icin Windows yeterli olsa gerek. Linux sistemlerde daha cok program temeline yonelik yazilimlar yaziliyor.

Gönüllü yazılımcılar insanlar para vermesin diye hem kendi işletim sistemlerini üretiyorlar hemde kendi third party yazılımlarını üretiyorlar. Web için dreamweaver 8 yada araştırırsın flash cs6 için blender photoshop için gimp ve daha bir çok yazılım var yani wine yi bu kadar büyütmeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Linux'da ücretli programların yerini fazlasıyla dolduran açık kaynaklı program var, ama alışkanlıklarından kurtulup macera yaşamak istemiyorsan windows'un yanına linux kurup işini göreceğin ücretsiz programları test etmeye başlayabilirsin.

Ben zaten meraktan Ubuntu istiyorum. Windows sıktı artık, virüsleri olsun çoğu yazılımların ücretli olması.

Linux dünyasına girişin anahtar sözcüğünü (merak) kullandığına göre seni şuraya alalım. Kolay gelsin. İhtiyacın olduğunda buradan veya tanınmış bir site olan Ubuntu TR'den yardımcı olacak bir sürü arkadaş kazandın şimdiden. :)

Teşekkür ederim. Her zaman yeni şeyler öğrenmek istemişimdir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı