Rehber Ucuz mobil internet kullanmak

SUBMITTER

Hectopat
Daha fazla  
Tamamen legal bir şekilde daha ucuza mobil veri kullanmayı anlatacağım. Bunun için rootlu bir Android telefona ihtiyacınız var.
Öncelikle mantığından bahsedelim. Örneklendirmeyi Turkcell üzerinden yapacağım. Turkcell'in normal internet ve hotspot internet paketleri var. Normal 40 GB 270 TL iken hotspot 50 GB 149 TL.

1690447825157.png

1690447842926.png

Normal şartlarda hotspot internetini sadece paylaşım yaparken yani mobil erişim noktası ile diğer cihazlara paylaşırsanız kullanılabilir. SIM kartın takılı olduğu telefonda internet olmaz. Peki ya Turkcell bizim hotspot yapıp yapmadığımızı nasıl anlar? İşte olay burada başlıyor. Android'in default TTL'si 64'tür. Ve mobil operatör hotspot paketi için 63 veya 127 TTL değerine internet veriyor. Android cihazınızda ise TTL 64 olduğu için bu çalışmaz. Android hotspot açınca TTL değerini hotspota bağlanan cihazlar için 1 düşürür ve 63 yapar.
Şimdi ise Android'de TTL değerimizi 127 veya 63 yaparak hotspot internetimizi normal telefonda kullanacağız.
Şu uygulamayı indirin ve TTL değeri kısmına 127 veya 63 yazıp "bypass restrictions"u tıklayın.

1690447984471.png

Bu yöntem için rootlu Android lazımdır. Bu yöntem tamamen yasaldır çünkü parasını verdiğiniz şeyi kullanacaksınız. Ve TTL değiştirmek de yasaldır. Böylelikle telefonu sanki hotspota bağlı bir cihazmış gibi göstererek ucuza internet kullanabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında yine aynı şekilde bilgisayarın kayıt defterinde ya da telefonda TTL değerini +1 olarak değiştirirsek mesela atıyorum sınırsız YouTube, Instagram vb. paketlerde aynı biçimde bilgisayarda sınırsız kullanabiliyoruz. Bu yolla Vodafone'un sınırsız tarifesindeki 15 GB hotspot sınırını da delmiş oluyoruz.

Aslında yine aynı şekilde bilgisayarın kayıt defterinde ya da telefonda TTL değerini +1 olarak değiştirirsek mesela atıyorum sınırsız YouTube, Instagram vb. paketlerde aynı biçimde bilgisayarda sınırsız kullanabiliyoruz. Bu yolla Vodafone'un sınırsız tarifesindeki 15 GB hotspot sınırını da delmiş oluyoruz.
Evet hepsinin mantığı aynı. Keşke android bunun için root istemese. Sırf bu yüzden magisk ile telefonumu rootladım.

Evet hepsinin mantığı aynı. Keşke android bunun için root istemese. Sırf bu yüzden magisk ile telefonumu rootladım.
Telefonumu ben henüz rootlamadım ama rootlarsam eğer ilk işim bu sınırı direkt delmek olur. KYK'da kalan bir öğrenci olarak ciddi anlamda işime gelecektir.

Telefonumu ben henüz rootlamadım ama rootlarsam eğer ilk işim bu sınırı direkt delmek olur. KYK'da kalan bir öğrenci olarak ciddi anlamda işime gelecektir.
Eğer general mobile veya başka bir MTK cihaz kullanıyorsanız basit bir yöntemi var. Yakın zamanda rehberini yapıp sizi etiketlerim.

Geri
Yukarı