Ücretsiz domain sağlayan site var mıdır?

Kendi domainini eklemene gerek yok. Eğer domain için dns ayarlarını değiştirebiliyorsan örneğin wixden site aldın. Wixin verdiği url adresine CNAME kaydı oluştur.

mesela wix sana eray0.wix.com site adresi verdi.

Sen dns ayarlarına gidip Cname kaydı oluşturacaksın root için(@) yada subdomain için. Sonra sen kendi domainine girdiğin zaman wix sitesine yünlendirir ama tarayıcı adresinde wix göxükmez. kendi domain adresin gözükür
Cloudflare içi ayarlara uygun olarak söyleyebilir misin? Minnettar olurum.

Domain adresini cloudflare'e ekledin mi? Eğer eklediysen cloudflare giriş yap. Sitene tıkla. Üstte mavi kutucuklar var oradan dns yazana tıkla(baştan üçüncü). Daha sonra add record yazan butona tıkla. Type yazan yerden CNAME seç. Name yazan yere subdoma,n adresi girmen gerekli. Örneğin senin domain adresin domain.com olsun. Sitenin sadece eray.domain.com adresinde gözükmesini istiyorsan name yazan yere eray yaz. Yok her şeyde gözüksün diyorsa örneğin kullanıcı www.domain.com girdi yada sadece domain.com girdi yada sallamasyon.domain.com girdi. Her yerden açılmasını istiyorsan oraya @ yaz. Target yazan yere de sitenin tarayıcıdaki adresini kopyalayıp yapıştır. başında http alan varsa sil onları. Yine başında yada sonunda "/" varsa onu da sil. sadece saf url adresi olacak. sonra kaydet de.

Ama dikkat et. Eğer SSL kullanacaksan bu yöntem işe yaramaz. Yine eğer diğer site cloudfarede ekli ise cloudflar cname için izin vermiyor. Hata mesajı gelir.

Ayrıca bazı siteler kendi adreslerini servere ekliyor. Kayıtlı olmayan adreslerde açılmıyor. Öyleyse eğer yine hata mesajı alırsın.

Domain adresini Cloudflare'e ekledin mi? Eğer eklediysen cloudflare giriş yap. Sitene tıkla. Üstte mavi kutucuklar var oradan DNS yazana tıkla(baştan üçüncü). Daha sonra add record yazan butona tıkla. Type yazan yerden cname seç. Name yazan yere subdoma, n adresi girmen gerekli. Örneğin senin domain adresin domain.com olsun. Sitenin sadece eray.domain.com adresinde gözükmesini istiyorsan name yazan yere eray yaz. Yok her şeyde gözüksün diyorsa örneğin kullanıcı www.domain.com girdi ya da sadece domain.com girdi ya da sallamasyon.domain.com girdi. Her yerden açılmasını istiyorsan oraya @ yaz. Target yazan yere de sitenin tarayıcıdaki adresini kopyalayıp yapıştır. Başında HTTP alan varsa sil onları. Yine başında ya da sonunda "/" varsa onu da sil. Sadece saf URL adresi olacak. Sonra kaydet de.

Ama dikkat et. Eğer SSL kullanacaksan bu yöntem işe yaramaz. Yine eğer diğer site cloudfarede ekli ise cloudflar cname için izin vermiyor. Hata mesajı gelir.

Ayrıca bazı siteler kendi adreslerini servere ekliyor. Kayıtlı olmayan adreslerde açılmıyor. Öyleyse eğer yine hata mesajı alırsın.

Merhaba domainimi cloudflare e eklerken türü ne olmalı?

Şimdi buraya fotoğraf bırakıyorum, tam olarak ne yapmam gerektiğini söyler misin en baştan hem sitemin şu şekilde gözükmesini istiyorum https://www.******.cf (yıldızlı yerde web sitemin adresi var o yüzden göstermedim.
Yardımını bekliyorum tüm herşeyi sildim şuan.
1606714960975.png

Merhabalar. Ücretsiz bir domain aldım. Kullanılabilir durumda. Biliyorsunuz ki bazı sitelerde ücretsiz web tasarlanabiliyor. Bu sitelere kendi domainimi kaydettirmek istiyorum fakat bunun için belirli bir miktar para ödemem gerekiyor. Sizce ücretsiz bir şekilde domainimi kaydettirebileceğim bir site var mı? Teşekkürler.
glitch.com

CNAME kaydını oluşturup, Name : @, hemen yanındaki kutucuğa internet adresini yaz.
Konuyu en başından okumuşsundur. İstediğimi elde etmem için en başından ne yapmalıyım. Üstteki arkadaşın dediklerini nasıl uygulayabilirim. Wix den yaptığım sitenin urlsini kendi domainime nasıl bağlayabilirim? Ayrıca böyle bir hata alıyorum.
1606718780318.png

Arkadaşlar işaretlediğim yerleri yapmam gerek sanırım nasıl yapılır?
1606719349035.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı