Ücretsiz Office Online vs Orijinal Office 2019/MS 365

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 24H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 24H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Ortaokul veya liseye giden birisinin bu 2 üründen hangisini kullanması daha mantıklı olur?
Üniversite demememin sebebi, üniversite öğrencileri zaten Microsoft 365'i ücretsiz kullanabiliyor.
Office 2019 Ev ve Öğrenci'nin fiyatı 820 TL idi yanlış hatırlamıyorsam. Microsoft 365 Aile ise ayda 54 TL, Microsoft 365 Bireysel ise ayda 41 TL. Office Online ise ücretsiz.

Öğrenci iken ücretsiz. Sonraki durumlarda Online kullanılması yeterli bence. Bana yetmezse acımaz korsan kullanırım. Liseye giderken DreamSpark ile ücretsiz olarak edinmiştim zaten. Üniversiteye geçince de devam etti bu sayede.
Sadece üniversite için geçerli diye biliyorum ben. Onun dışında bence de Online gayet yeterli. Ben bilgisayarımda Office 2019 yüklü olduğu halde Online'ı denedim, gayet iyiydi. Hem de ücretsiz.

Office için DreamSpark veya Imagine'a gerek yok. (Visio, VisualStudio ve Windows 10 için gerekliydi)
Office'in sayfasına okulun verdiği edu uzantılı mail ile giriş yaparsanız 3 cihazlık Office 365 veriliyor.

DreamSpark kapandı zaten. Imagine olmuş. Bence hala alınıyordur. Uğraşmak gerekiyordu. Her okul kayıtlı değildi. Okul kartının fotoğrafını falan atmıştım ben.
Bu DreamSpark olayı artık kullanılabilir değil diye biliyorum hocam, doğru mu?
Bir de Office web ile LibreOffice yeterli geliyor bana, üniversiteye geçince okuldan almayı düşünüyorum artık.

DreamSpark kapandı zaten. Imagine olmuş. Bence hala alınıyordur. Uğraşmak gerekiyordu. Her okul kayıtlı değildi. Okul kartının fotoğrafını falan atmıştım ben.
Şimdi üniversiteler bir mail adresi veriyor. Neredeyse Türkiye'deki bütün üniversiteler webmail sistemi olarak Microsoft 365 tabanlı bir sistem kullandığı için üniversite öğrencilerinin çoğu Office'i zaten ücretsiz kullanabiliyor. Ancak üniversite sonrasında Office programları gerekirse Online kullanılabilir. Yine de yetmiyorsa ben şahsi olarak hiç acımayıp korsan Office kurar geçerim. Orijinal fiyatları çok pahalı.

Office için DreamSpark veya Imagine'a gerek yok. (Visio, VisualStudio ve Windows 10 için gerekliydi)
Office'in sayfasına okulun verdiği edu uzantılı mail ile giriş yaparsanız 3 cihazlık Office 365 veriliyor.
ben denedim olmaddı ya okula da yaazdım hatta çözüm yolu yok falandedi

Yeni konular

Geri
Yukarı