Üniversitenin iş hayatına etkisi

Turk Kahvesi

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar sürekli şöyle bir söylem var iyi bir üniversite, iyi bir bölüm, iyi bir iş hayatı demek. Bugün kafama takılan bazı sorular oldu. Şimdi size şöyle bir örnek veriyim. İki tanıdığım var ikisi de kız. Bunlar aynı üniversitede biri hukuk biri iktisat okudu. Okudukları üniversite Atatürk Üniversitesi. Şimdi hukukta okuyan stajyerlik yapıyor, diğer bölümdeki Doğuş Otomotiv'de üst yetkili bir işe sahip. Aralarında ekonomik olarak çok fark var. Şöyle düşünüyorum okudukları bölümler arasında 2 kat puan farkı var. İş hayatında okuldan çok kişisel gelişime bağladım. Yani tamam okuduğumuz okul önemli ama okuldan çok kendimizle alakalı olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Standart sapmanin disinda kalan insanlari baz alarak tercih yapmayin.

Ortalama bir Bogazicili ( en iyisi degil, en kotusu de degil, ortalamasi ) , ortalama bir sans ile, ortalama bir aileden geliyorsa; ortalama bir Mugla bilmemne universitesi mezunundan cok daha iyi konumda olacaktir. ( Diger her sey ayni ise )

Kisisel gelisime elbette bakiyor, ama zaten herkes kendini "ortalama" bir sekilde gelistirmeyi basariyor.

Üniversiteyi iş ve işçi bulma kurumu zanneden insanların toplanacağı bir başlık olacak galiba. Gerçi siz de haklısınız, Türkiye'de üniversite olmayınca malum.

Bizim meslekte hangi üniversiteden mezun olduğunuz önemli değil fakat çoğu meslekte etkiliyor. Tabii ki kendinizi geliştirmek de önemli ancak bunun yanında iyi bir üniversitede okumak da önemli. İyi üniversitelerin iyi eğitimin yanında başka avantajları da oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı