Üniversiteye tekrar hazırlanmak

Muwusty

Decapat
Daha fazla  
Ömcelikle, merhaba arkadaşlar 21 yaşındayım ve kararsız kaldığım bir konuyu sizlere danışmak istedim eğitim hayatım pek de güzel gitmedi liseyi meslek lisesinde kimya bölümünde okudum ben 10. sınıfın sonundayken COVID başladı karantinadır yasaktır derken lise bitti ve eğitim görmeden üniversiteye girdim o süre zarfında hiç çalışmamıştım ama lisede derslerim güzeldi mükemmel olmasa da sınıfta belge alabilen ilk 7 kişiden biriydim sınav geldi geçti 700k sıralama yaptım dokuz eylül kimya teknolojisi i. Ö. Bölümüne yerleştim.

İlk zamanlar güzeldi konuları bildiğim için zorluk çekmedim ama sınıf çok kalabalık olduğu için verimli ders işleyememiştik ve sonrasında depremden dolayı okullar belli bir dönem uzaktan eğitime geçti ve üniversiteden kopmamı sağladı ilk sene kaldım 2. sene denerim dedim yaptım ama geçemedim 3. sene de saldım kendimce aileme destek çıkarım diye bir işe girdim iş rahat 3 vardiya ama 20k maaş ile çalışıyorum yani vasıfsız elemandan farkım yok ve hayatımın böyle devam etmesini istemiyorum.

Burada biraz içimi de dökmüş oldum buraya kadar okuyan arkadaşlara teşekkür ederim ve bu yılki sınavdam sonra işi bırakıp seneye olacak üniversite sınavına nasıl hazırlamam gerekli bu konuda liseden sonra belirli bir temel oturtmadım ne yapmam lazım hiçbir fikrim yok siz olsaydınız ne yapardınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
İleride pişman olmamak için otur çalış. 20 yaşındayım bende 2. mezun senem bu sene çalışmaya başladım tek yol bilim gerisi boş.

Youtubeden her ders için öğretmenini seç ondan ilerle çok evde çalışmamaya çalış bi yerden sonra sıkmaya başlıyor. Dershaneye gideceksen oradan ilerle.

İleride pişman olmamak için otur çalış. 20 yaşındayım bende 2. mezun senem bu sene çalışmaya başladım tek yol bilim gerisi boş.

YouTube'dan her ders için öğretmenini seç ondan ilerle çok evde çalışmamaya çalış bir yerden sonra sıkmaya başlıyor. Dershaneye gideceksen oradan ilerle.

Şu an senin izlediğin bir öğretmen var mı ben sıfırdan başlayacağım için her konuyu detaylı detaylı işlemem ve ilerlemem lazım.

Kanka çalışmak çok mantıklı yoksa iş bulmak zor garson tarzı işlerde olursun anca ileri gitmez böyle çünkü meslek sahibi adam değiliz sende bende bu yüzden mecbur üni okumalıyız bende 19 gircem yks giremedim seneye gircem üniye başladığımda 20 olucam

Durumum o kadar kötüleşti ki konuşacak hiç arkadaşım da yok çevremdekilerin aklı 5 karış havadaydı hepsiyle iletişimi kestim en son buraya gelip biraz içimi dökmek ve fikir almak istedim hayat hassas insanlar için zor o7.
Kanka çalışmak çok mantıklı yoksa iş bulmak zor garson tarzı işlerde olursun anca ileri gitmez böyle çünkü meslek sahibi adam değiliz sende bende bu yüzden mecbur üni okumalıyız bende 19 gircem yks giremedim seneye gircem üniye başladığımda 20 olucam

YKS 2021'e girdim.
Anlıyorum. YKS 2021'e girenler 11. sınıfın 2. döneminde pandemiye denk geldikleri için sormak istemiştim.
Öncelikle 2 yıllık Kimya Teknolojisi, ilgimin olduğu 2 yıllık bölümlerden biri ve güzel bir yerde okuyorsunuz gibi görünüyor. Belki İkinci Öğretim olmanıza rağmen vize ve finaller sabah saatlerinde yapılmış olabilir veya dersler göründüğünden daha zorlayıcı olmuş olabilir, orasını bilmiyorum.
Eğer Dikey Geçiş Sınavıyla Kimya, Kimya Mühendisliği veya Malzeme Bilimi ve Mühendisliği gibi bölümlere geçmeyi düşünüyorsanız 2 yıllık Kimya Teknolojisi bölümünde kalabilirsiniz veya YKS'de yeniden 2 yıllık Kimya Teknolojisi bölümünü kazanabilirsiniz.

Anlıyorum. YKS 2021'e girenler 11. sınıfın 2. döneminde pandemiye denk geldikleri için sormak istemiştim.
Öncelikle 2 yıllık kimya teknolojisi, ilgimin olduğu 2 yıllık bölümlerden biri ve güzel bir yerde okuyorsunuz gibi görünüyor. Belki ikinci öğretim olmanıza rağmen vize ve finaller sabah saatlerinde yapılmış olabilir veya dersler göründüğünden daha zorlayıcı olmuş olabilir, orasını bilmiyorum.
Eğer dikey geçiş sınavıyla kimya, kimya mühendisliği veya malzeme bilimi ve mühendisliği gibi bölümlere geçmeyi düşünüyorsanız 2 yıllık kimya teknolojisi bölümünde kalabilirsiniz veya YKS'de yeniden 2 yıllık kimya teknolojisi bölümünü kazanabilirsiniz.

Bölüm göründüğünden zor ve hocalar daha zor düzgün ders anlatan hoca yok lisede gördüğüm ders ve laboratuvar derslerini üniversitede göremedim o derece rezalet dokuz eylül'ün sadece adı var hocaların bazıları güzel ders anlatıyorlar ama geri kalanı slayt olmasa Türkçe bile konuşamazlar.

Geri
Yukarı