Ünlü Manga ve Anime Serisi Dragon Ball'un Yaratıcısı Akira Toriyama 68 Yaşında Hayatını Kaybetti

Kanz12r

Hectopat
Okuduğum kaynaklarda bir süredir tedavi gördüğü yazıyordu resmi Dragon Ball internet sayfasında duyuruldu 1 Mart 2024 tarihinde ani gelişen beyin kanaması (akut subdural hematom) sonucu hayatını kaybetti arkasında birçok projeyi yarım bırakarak gitti.

KS Yorumu : Açıkçası DB ile bir bağım yok hiç izlemedim veya okumadım ama yıllardır popüleritesini koruyan devasa bir marka bu yönden takdir edilesi bir adam olduğu çok belli benim asıl merak ettiğim bu saatten sonra seriye daha doğrusu manga'da ne olacağı.

Resmi Web Sitesindeki Duyuru;

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç izlemedim veya okumadım ama popüler kültürün şu hale gelmesinde büyük emeği vardır cidden. Çok büyük bir yapım Dragon Ball, huzur içinde yatsın.

Akira Yamaoka değil Akira Toriyama olacaktı. Raporluyorum başlığı. Akira Yamaoka, Silent Hill müziklerini yapan adam. Ben de korktum bir an. 😀

Ayrıca bu adam Dragon Quest video oyun serisi için karakter tasarlamıştır.

Büyük ustaydı. Sadece anime ve manga dünyasına yön vermekle kalmamış oyun dünyasına da ilham kaynağı olmuştu. Huzur içinde yatsın.

Akira Yamaoka değil Akira Toriyama olacaktı. Raporluyorum başlığı. Akira Yamaoka, Silent Hill müziklerini yapan adam. Ben de korktum bir an. 😀

Ayrıca bu adam Dragon Quest video oyun serisi için karakter tasarlamıştır.
İsim benzerliğinden dolayı kafam karıştı başta ama kısa sürede fark ettim raporladım ama geç güncellendi.

Geri
Yukarı