UFO Avlayan F-22'ler

Makaleler
24
Yer
İstanbul
ABD bir şeyler deniyor yine :D

IMG_20230213_183221.jpg

Görülen cismin 8 köşeli olduğu ve 20.000ft'de uçtuğu belirtilmiş. Önce Çin'in casus balonu, şimdi de bu. ABD hava sahası sirke dönmüş iyice.
O balon işini anlamıyorum. Çinliler casusluk yapmak için bir objeyi bu kadar belirgin yapmaz; bu işin içinde bir iş var, bilerek patlatılması için yapmışlar gibi. Böylece kargaşa çıksın.

O balon işini anlamıyorum. Çinliler casusluk yapmak için bir objeyi bu kadar belirgin yapmaz; bu işin içinde bir iş var, bilerek patlatılması için yapmışlar gibi. Böylece kargaşa çıksın.
Arka planını bilmiyorum ama bir şeyler olduğu kesin. Şaka gibi olay çünkü.

Neden bunları vurmak için F22 kaldırıyorlar? Uzaktan silahlı mı silahsız mı anlaşılmıyor mu? Aynı işi daha ucuz bir uçak yapamaz mı, F16 mesela?
Yoksa sadece gövde gösterisi mi?

F-16 da vurdu geçenlerde. ABD ana karasına tespit edilmeden girebildiği için (buna da pek inanmıyorum, karış karış her yeri izleyebilecek teknolojileri var, giren kuşlardan haberleri vardır) daha kuvvetli bir uçak kullanmak istemiş olabilirler. Ayrıca zaten F-22'nin görevi şu an ABD ana karasına korumak olduğundan normal.

UFO uzaylı demek değil bu arada bilmeyen arkadaşlar için, UFO'nun açılımı Unidentified ya da Unknown Flying Object'tir.
Evet, bu bayağı karıştırılıyor. Tespit edilemeyen bir uçaga da UFO denebilir.

Neden bunları vurmak için F22 kaldırıyorlar? Uzaktan silahlı mı silahsız mı anlaşılmıyor mu? Aynı işi daha ucuz bir uçak yapamaz mı, F16 mesela?
Yoksa sadece gövde gösterisi mi?
F22 çok gelişmiş bir havadan havaya muharebe uçağıdır. Amerika bu uçak çok iyi olduğu için başka ülkelere satmadı. Menzili de uzundur. Uzaktan vurma olasılığı yüksek. Ayrıca stealth yani görünmezlik özelliği de var. (Motor ısısı emisyonu yoktur, böylece Sidewinder gibi füzeler işlemez.)

Geri
Yukarı