Ultıma-3060 sistem alınır mı?

Nvidia daha popüler diye %40 daha kötü performansa sahip kart almak akıl karı değil. Arkadaş bilmiyor olabilir yada Nvidia diye iyi sanabilir. Yeşil kitle artık iyice bozdu.
Ben sana akıl karı olmayan olayı anlatayım. İnatla bu wattman durumunu bildiği halde sırf 3-5 kuruş daha ucuz diye bu riski almak akıl karı değil asıl. Daha bugün 2 tane pc destek forumunda gördüm adam memnundum ama geçen hafta hata aldım abv böyle kartın yazmış. Bu mu akıl karı? Herkesin parası kendine. Şu forumda nvidia sistem atılan her postun altında klişe olmuş amd önermek. Akıl karı değilmiş. Bana göre gayette akıl karı. Nvidia’yı elden çıkarması bile 5 kat daha kolaydır. Upgrade yaparken nvidia satıp nvidia almak çok daha kolay olur. Nvidia alıp da ben bir dahakine amd alacağım diyen zor bulursun ama tam tersi amd alıp bir dahakine nvidia alacağım diyenler az değil. 6000 serisinde bitti diyorlar bazı arkadaşlar bu sorunların. Size denk gelmedi diye sorun çözülmüş olmuyor. Benim yorumum bu.

Ben sana akıl karı olmayan olayı anlatayım. İnatla bu wattman durumunu bildiği halde sırf 3-5 kuruş daha ucuz diye bu riski almak akıl karı değil asıl. Daha bugün 2 tane pc destek forumunda gördüm adam memnundum ama geçen hafta hata aldım abv böyle kartın yazmış. Bu mu akıl karı? Herkesin parası kendine. Şu forumda nvidia sistem atılan her postun altında klişe olmuş amd önermek. Akıl karı değilmiş. Bana göre gayette akıl karı. Nvidia’yı elden çıkarması bile 5 kat daha kolaydır. Upgrade yaparken nvidia satıp nvidia almak çok daha kolay olur. Nvidia alıp da ben bir dahakine amd alacağım diyen zor bulursun ama tam tersi amd alıp bir dahakine nvidia alacağım diyenler az değil. 6000 serisinde bitti diyorlar bazı arkadaşlar bu sorunların. Size denk gelmedi diye sorun çözülmüş olmuyor. Benim yorumum bu.
Boşuna yazmışsın. Ben sana şunu diyeyim 60 FPS ile 90 FPS arasında fark olmayabilir ama 40 ile 60 arasında bayağı fark var. O bakımdan 6700 XT yerine 3060 alan kişide mantık aramıyorum, kusura bakma.

12400F ve 3060 12GB bulunan bir kasayı 20 gün önce 13.500 TL'ye kuzenime aldık. Senin attığın bana bir tık pahalı geldi.

Ben sana akıl karı olmayan olayı anlatayım. İnatla bu Wattman durumunu bildiği halde sırf 3-5 kuruş daha ucuz diye bu riski almak akıl karı değil asıl. Daha bugün 2 tane pc destek forumunda gördüm adam memnundum ama geçen hafta hata aldım abv böyle kartın yazmış. Bu mu akıl karı? Herkesin parası kendine. Şu forumda nvidia sistem atılan her postun altında klişe olmuş amd önermek. Akıl karı değilmiş. Bana göre gayette akıl karı. Nvidia’yı elden çıkarması bile 5 kat daha kolaydır. Upgrade yaparken nvidia satıp nvidia almak çok daha kolay olur. Nvidia alıp da ben bir dahakine amd alacağım diyen zor bulursun ama tam tersi amd alıp bir dahakine nvidia alacağım diyenler az değil. 6000 serisinde bitti diyorlar bazı arkadaşlar bu sorunların. Size denk gelmedi diye sorun çözülmüş olmuyor. Benim yorumum bu.
Senin ekran kartı seçerken ki düşüncen "Ben bunu sonra nasıl satarım?" olabilir ama çoğu insan verdiği paranın hakkını almak isteyebilir. Azıcık bilinçli insan o kadar para verdiği ekran kartının gücünü kullanmak için ayarları yükseltmeye çalıştığında VRAM'i yüzünden yükseltemediğini fark edince, sorundan geçilmeyen yazılımlarını (özellikle GeForce Experience) görünce AMD'ye geçmek isteyebilir. Sonuç olarak ben daha çok para verip, daha düşük performanslı, VRAM'i yüzünden elindeki güçten de olan bir ekran kartı almayı akıl karı olarak görmem.

Geri
Yukarı