Unity'de C++ ile kod yazılır mı?

C# kullanılıyor Unity3D ile hem de çok kullanılıyor.

C#, Unity3D dışında Türkiye'de de yazılım şirketlerinin çok kullandığı bir dil. Web geliştirme de çok kullanıyorlar yani.

kuzenim C# artık kullanılmıyor C++ daha iyi dedi
İlginç bir iddia. Kullanırsan kullanılır, kullanılmıyor diye bir şey yok. Mis gibi dil. C++ ucubesinden daha iyi 🤣

Şakaydı. Daha iyi yazılım dili diye bir şey yok. Avantajlar var, dezavantajlar var. C++ zordur ama güçlü dildir, makineye dokunursun, okşarsın. Büyük oyunlar için C++ kullanmak çok daha iyi optimizasyon sunabiliyor. Sen yine de C# başla. C++ dediğim gibi hem zor, kafa karıştırıcı hem de Unity gibi motorlar C# kullanıyor. Unreal Engine falan tek kişiyi zorlar.

İlginç bir iddia. Kullanırsan kullanılır, kullanılmıyor diye bir şey yok. Mis gibi dil. C++ ucubesinden daha iyi 🤣

Şakaydı. Daha iyi yazılım dili diye bir şey yok. Avantajlar var, dezavantajlar var. C++ zordur ama güçlü dildir, makineye dokunursun, okşarsın. Büyük oyunlar için C++ kullanmak çok daha iyi optimizasyon sunabiliyor. Sen yine de C# başla. C++ dediğim gibi hem zor, kafa karıştırıcı hem de Unity gibi motorlar C# kullanıyor. Unreal Engine falan tek kişiyi zorlar.
Hocam peki aralarında bir benzerlik var mı? Mesela ben C# ile küçükten başlayacağım ama işler büyürse C++ öğrenmekte çok zorlanmam değil mi?

Unity'den 2D bir oyun yapmak istiyorum ve yazılıma yeni başlayacağım. Ben C# başlayacaktım fakat kuzenim C# artık kullanılmıyor C++ daha iyi dedi (onunda öğretmeni öyle demiş). Peki Unity de C++ kod yazabilir miyim?
C++ ile Türkiye'de ekmek yer misin bilmem.

Java ve C# öğren, ekmek yersin bu dillerle. Yurt dışında da iş görür.

Hocam peki aralarında bir benzerlik var mı? Mesela ben C# ile küçükten başlayacağım ama işler büyürse C++ öğrenmekte çok zorlanmam değil mi?
İkisi de nesne tabanlı programlama, ikisi de Microsoft destekli diller. Bir dil öğrendikten sonra diğerlerini öğrenmen kolay oluyor. Mantığı öğren, algoritma kurmaya başla anlarsın.

C++ ile Türkiye'de ekmek yer misin bilmem.

Java ve C# öğren, ekmek yersin bu dillerle. Yurt dışında da iş görür.

Hocam ben bunun parası için falan demiyorum. İleride de yazılım bölümünden devam edeceğim için deneyim olsun diye şimdiden öğreneyim diyorum ama zaten elinde sonunda çoğunu öğreneceğim :)

Geri
Yukarı