Unity'de C++ ile kod yazılır mı?

Hocam peki aralarında bir benzerlik var mı? Mesela ben C# ile küçükten başlayacağım ama işler büyürse C++ öğrenmekte çok zorlanmam değil mi?

Benzerlik olmasa da sorun degil ki. Yazilim gelistiricisi olmak nedir biliyor musun, o an ki duruma ve ihtiyaca gore bir dili, framework'u veya kutuphaneyi ihtiyacin kadar ogrenir isini gorur devam edersin. Illa ben bunu ogrenicem sonuna kadar bununla gidecegim diye bir sey yok. Indie dev. olmak istiyorsan elbette C# ve Unity sana bu konuda kolaylik saglar baslangic icin. Sen Unity icin C# ile baslarsin ardindan kariyerini baska bir noktaya evirmek istersen elbette C++ ogrenebilirsin. Diyelim ki zorlanacaksin ne fark eder ki? Yazilimda kolay diye bir sey yok cunku.

Hocam ben bunun parası için falan demiyorum. İleride de yazılım bölümünden devam edeceğim için deneyim olsun diye şimdiden öğreneyim diyorum ama zaten elinde sonunda çoğunu öğreneceğim :)
O başka konu artık :D

senin konunun cevabı bu

C# kullanılıyor Unity3D ile hem de çok kullanılıyor.

C#, Unity3D dışında Türkiye'de de yazılım şirketlerinin çok kullandığı bir dil. Web geliştirme de çok kullanıyorlar yani.

Geri
Yukarı