Unity'de oyun yapmak için C#'da nasıl gelişilir?

hocam nası öğrendiniz uniity neler yaptınız

Ömer hocam size bir şey soracağım. Kabul edeceğini sanmam çünkü zamanınız olmayabilir ya da uğraşmak istemeyebilirsiniz. Hocam biz oyunumuza bayağı şeyler ekledik ama bir iki şey eksik kaldı(kodlama bilmediğimiz için). Oyunumuza yıldız sistemi eklemek istiyoruz. Mesela 1. bölümde toplam 30 altın var. Eğer bütün altınları toplarsam oyun bittiğinde 3 yıldız kazanmak istiyorum. 15 altın toplarsa 2 yıldız 5 altın toplarsa 1 yıldız. Bu yıldızlarlada mağazada farklı güçler skinler, alnabilir. Bunu yapmak istiyorum. Acaba size Telegram adresimi versem bana yazsanız size GitHub'dan projemi atayım siz bunu ekleyip bana gönderebilirmisniz. Hayır derseniz kırılmam çünkü böyle bir şeye zaman ayrımak istemeyebilirsiniz normal olarak.

@Ömerrrrrr
Merhaba zaman ayırmak istememek değil. Hem bunu yapabilecek bir zamanım yok (tam zamanlı bir işte çalışıp bir yandan kendi steam oyunumu yayına hazırlıyorum) hem de bunu sizin yapabileceğiniz ve öğrenmek için yapmanız gereken bir şey olduğunu biliyorum. Genel olarak programlama hayatınız böyle geçecek. Bir şey yapmak isteyeceksiniz. Nasıl yapmak istediğinizi düşünmeye çalışıp yapmaya çalışacaksınız. Olmayacak ve hatalarla boğuşarak sonunda yapacaksınız. Hayatınızın kalan %90'ı böyle geçecek programlama adına. O yüzden kendiniz bunu yapmak için uğraşmak çok faydalı olabilir.

Merhaba zaman ayırmak istememek değil. Hem bunu yapabilecek bir zamanım yok (tam zamanlı bir işte çalışıp bir yandan kendi Steam oyunumu yayına hazırlıyorum) hem de bunu sizin yapabileceğiniz ve öğrenmek için yapmanız gereken bir şey olduğunu biliyorum. Genel olarak programlama hayatınız böyle geçecek. Bir şey yapmak isteyeceksiniz. Nasıl yapmak istediğinizi düşünmeye çalışıp yapmaya çalışacaksınız. Olmayacak ve hatalarla boğuşarak sonunda yapacaksınız. Hayatınızın kalan %90'ı böyle geçecek programlama adına. O yüzden kendiniz bunu yapmak için uğraşmak çok faydalı olabilir.

Hocam aslında böyle bir şeyi sizin yapmanız yarım saatinizi alır gibi duruyor. Biz daha ççok yeniyiz eğeryle bir şey yapsanız szin ne yaptığınızı anlar bizde yaptığınz şey üzerinde gelişiriz

Hocam aslında böyle bir şeyi sizin yapmanız yarım saatinizi alır gibi duruyor. Biz daha ççok yeniyiz eğeryle bir şey yapsanız szin ne yaptığınızı anlar bizde yaptığınz şey üzerinde gelişiriz.

Oyunda hemen hemen her şey iyi gidiyor ama bunu yapamıyoruz gerçekten yapamıyoruz 3 gndür bununla uğraşıp yapamadığımız için size yazdım biliyorum bizim iyiliğmiz için diyorsunuz biz yapsak çok daha iyi olurdu ama imkanı yok bir görsek nasıl yapldığnı bize yeter.
Yani süre öenmi değil 1 haftada da yapsanız fark etmez bizim için

Siz şu işi halletseniz biz geri kalan yüzde 89 ile boğuşsak olur mu 😅😂

@Ömerrrrrr

Son düzenleme:
Hocam aslında böyle bir şeyi sizin yapmanız yarım saatinizi alır gibi duruyor. Biz daha ççok yeniyiz eğeryle bir şey yapsanız szin ne yaptığınızı anlar bizde yaptığınz şey üzerinde gelişiriz

Oyunda hemen hemen her şey iyi gidiyor ama bunu yapamıyoruz gerçekten yapamıyoruz 3 gndür bununla uğraşıp yapamadığımız için size yazdım biliyorum bizim iyiliğmiz için diyorsunuz biz yapsak çok daha iyi olurdu ama imkanı yok bir görsek nasıl yapldığnı bize yeter.
Yani süre öenmi değil 1 haftada da yapsanız fark etmez bizim için

Siz şu işi halletseniz biz geri kalan yüzde 89 ile boğuşsak olur mu 😅😂

@Ömerrrrrr
Anlıyorum ama gerçekten bunu sizin aşmanız gerekiyor. Bu bana yazdığınız şeyi ChatGPT'ye yazsanız o bile size yapar. Kaldı ki siz bu olayı nasıl if elselere dökeceğinizi anlasanız olay bitecek. Farklı yollardan uğraşmanız lazım. Evet bana 10 dk bile sürmez ama yapmam gerçekten çünkü sizin öğrenmeniz lazım.

Geri
Yukarı