Rehber Unrailed! Detaylı Rehber

• Konuyu başlatan Mogl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 0
  • Görüntüleme 555
Bu forumda ilk makalem olacağı için amtörlükler olabilir önecelikle onu diyeyim. Bugün kısa süre önce aldığım ve çok sevdiğim o oyuna rehber yapıp yorum yapacağım.

Oyun UNRAILED!.

1674533829613.png

Oyun çevreden odun, taş, su gibi kaynaklar toplayarak ray ürettiğimiz ve trenimizi çarpmadan ya da durmadan mesafeler götürdüğümüz bir oyun. Checkpoint olarak tren istasyonlarımız var. Bu istasyonlarda trenimize vagon yada çeşitli özellikler ekleyebiliyoruz. Ben dinamit vagonu ve çevreden otomatik maden kazan vagonu çok sevdim.

Oyunun karakterleri çok ponçik. En sevdiğim 2 hayvan penguen ve panda, bu oyunda penguen karakterine yer verilmiş bu çok hoşuma gitti. Penguenler adamdır penguenleri koruyun, sevin.

Oyundaki vagonların görevini ve karakterleri size tanıtayım...

VAGONLAR VE İŞLEVLERİ
Dinamit Vagonu
1674534165605.png
1674534213643.png
1674534226113.png

3 seviye dinamit vagonu bulunuyor. Seviye arttıkça patlama alanı büyüyor. Dinatmit vagonu ile agaç ve demirleri hızlıca kırabiliyorsunuz. Zamandan tasarruf için biçilmiş kaftan. Dinamit vagonuna yakın bir yere verimlilik artıcı vagon bağlarsanız patlama alanı arıyor ve dinamitin rengi değişiyor. Demir koyunca çalışıyor dinamit üretmeye.

-Dinamit seviyeleri

1. Seviye Dinamit (1. seviye vagon gerekir)
Dynamite.png

2. Seviye Dinamit (2. seviye vagon gerekir)
Dynamite_2.png

3. Seviye Dinamit (3. Seviye vagon gerekir)
Dynamite_3.png

4. Seviye Dinamit (3. seviye vagon + 1 tane verimlilik arttırıcı vagon gerekir)
Dynamite_4.png

5.Seviye Dinamit (3.seviye vagon + 2 tane verimlilik arttırıcı vagon gerekir)
Dynamite_5.png

6.Seviye Dinamit (3.seviye vagon + 3 tane verimlilik arttırıcı vagon gerekir)
Dynamite_6.png

7.Seviye Dinamit (3.seviye vagon + 4 tane verimlilik arttırıcı vagon gerekir)
Dynamite_7.png

8.Seviye Dinamit (3.seviye vagon + 5 tane verimlilik arttırıcı vagon gerekir)
Dynamite_8.png

Süper şarj vagonu (Verimlilik arttıcı vagon)
160px-SuperchargerWagon_1.png
160px-SuperchargerWagon_2.png
160px-SuperchargerWagon_3.png

3 seviyesi bulunuyor. Seviye arttıkça etki ettiği vagon sayısı artıyor. Demir ile çalışıyor üstüne gelip koyunca aktif oluyor.

Hayalet Vagon
160px-GhostWagon_1.png

3 seviyesi bulunuyor. Seviyesi arttıkça etki ettiği vagon sayısı artıyor. Bu vagonun işlevi ise vagonların içinden geçememizi sağlıyor. Bu ne işe yarayacak gereksiz diyebilirsiniz ancak ilerde dar yollarda karşıdan karşıya geçerken tren size mani olacak. Bu vagonu alıp trenin içinden geçebilirsiniz. Aktif etmek için herhangi bir şeye gerek yok.

Fren Vagonu
160px-BrakeWagon_1.png
160px-BrakeWagon_2.png
160px-BrakeWagon_3.png

5 seviyesi bulunuyor. Seviyesi arttıkça frenleme süresi artıyor. Tren giderken 7-19 saniye arası kadar durdurmayı sağlıyor. Verimlik artıcıyı 1 tane koyup 4 seviye, 2 tane koyup 5 seviye yapabilirsiniz. Bana kalırsa o kadar işlevsel değil ama bazen hayat kurtarıyor.

Işık Vagon
160px-LightWagon_1.png
160px-LightWagon_2.png

4 Seviyesi bulunuyor. Seviye arttıkça yayılan ışık artıyor. Geceleri etrafı aydınlatmaya yarıyor. Odun koyunca aktif oluyor. 3 seviye için 1 adet verimlilik arttırıcı, 4. seviye için 2 adet verimlilik arttırıcı lazım.

Kova Vagonu
160px-BuckinatorWagon_1.png
160px-BuckinatorWagon_2.png
160px-BuckinatorWagon_3.png

5 Seviyesi bulunuyor. Seviye arttıkça etki alanı artıyor. Sonraki seviyeler için verimlilik arttıcı lazım. Bu vagonun işlevi ise 1 adet su dolu kova koyuyorsunuz. Bu sayede etrafa çember şeklinde bir şerit çiziyor. Bu şeridin içinde;
-Odun taşıma kapasitedinz baya artıyor örneğin, normal şartlarda 3 odun taşırken 12 odun taşıyabiliyorsunuz.
-Kar biyomundaki karları eritiyor.
-Kova suyla dolu değilse suyla dolar.
-Su yerine süt ile şarj ederseniz kovayı, kapasite 2 katına çıkar.

Anlayacağınuız üzere baya mübarek bir vagondur kendisi.

Etki ettiği alan böyle gözüküyor.
160px-Unrailed_charged_bucket.png

Tank Vagonu
160px-TankWagon_1.png
160px-TankWagon_2.png
160px-TankWagon_3.png

5 Seviyesi bulunuyor. Seviye arttıkça su kapasitesi artar. 4 ve 5. seviyeler için verimlilik arttırıcı kullanılmalıdır. Bu vagon treniniz yanmamasını sağlar. Sevgili sosyal tayfası bunu sıvı soğutma gibi düşünebilirsiniz :D. Kova ile içine su doldurup kullanabilirsiniz.

Ray Üretme Vagonu
160px-CraftingWagon_1.png
160px-CraftingWagon_2.png
160px-CraftingWagon_3.png

5 Seviyesi bulunuyor. Seviye arttıkça ray üretim kapasitesi ve hızı artar. 4 ve 5. seviyeler için verimlilik arttırıcı kullanılmalıdır. Bu vagon ray üretmeye yarıyor. Hammade vagonuna koyduğunuz odun ve demiri raya dönüştüyor.

1. Seviye= 3 ray kapasitesi
2. Seviye= 5 ray kapasitesi
3.Seviye= 7 ray kapasitesi
4.Seviye= 9 ray kapasitesi
5.Seviye= 11 ray kapasitesi sunar.

Hammadde Depo Vagonu
160px-StorageWagon_1.png
160px-StorageWagon_2.png
160px-StorageWagon_3.png

5 Seviyesi bulunuyor. Seviye arttıkça kapasitesi artar. 4 ve 5. seviyeler için verimlilik arttırıcı kullanılmalıdır. Bu vagon trenin ray üretmesi için hammeddeleri koyduğumuz vagondur.

1. Seviye= 3 adet odun ve demir koyma kapasitesi
2. Seviye= 5 adet odun ve demir koyma kapasitesi
3.Seviye= 7 adet odun ve demir koyma kapasitesi
4.Seviye= 9 adet odun ve demir koyma kapasitesi
5.Seviye= 11 adet odun ve demir koyma kapasitesi sunar.

Kırıcı Maden Vagonu
160px-MinerWagon_1.png
160px-MinerWagon_2.png
160px-MinerWagon_3.png

5 Seviyesi bulunuyor. Seviye arttıkça etki alanı artar. 4 ve 5. seviyeler için verimlilik arttırıcı kullanılmalıdır. Bu vagon çevreki odunu, demiri otomatik olarak kazar kısaca bize çok yardımcı olur. Taş ile aktif edilir.

Toplama Vagonu
160px-CollectorWagon_1.png
160px-CollectorWagon_2.png
160px-CollectorWagon_3.png

5 Seviyesi bulunuyor. Seviye arttıkça etki alanı artar. 4 ve 5. seviyeler için verimlilik arttırıcı kullanılmalıdır. Bu vagon çevreki odunu, demiri otomatik hammadde vagonuna koyar. Odun ile aktif edilmelidir. Ben çok severim bu vagonu.

Dönüştürücü Vagon
160px-TransformerWagon_1.png
160px-TransformerWagon_2.png
160px-TransformerWagon_3.png

5 Seviyesi bulunuyor. Seviye arttıkça kapasitesi artar. 4 ve 5. seviyeler için verimlilik arttırıcı kullanılmalıdır. Bu vagon demiri oduna, odunu demire çevirir.

BAZI KARAKTERLER
how-to-unlock-this-character-v0-n6u4gub4smba1.png

Oyunu oynadıkça ve başarım kazandıkça karakterleri açıyoruz bence çok sevimliler. Oyunun ana menüsünde "g" ve "h" tuşları ile karakter seçebiliyoruz. Penguen favorim.
Oyun kısaca çok güzel bence arkadaşlarınız ile sohbet ederken daha çok sarar kanımca. Benim oynayacak arkadaşım yok kendim lobideki random kişilerle oynuyorum. Kitlesi hiç toxic değil bu yanı güzel oyunun. Benim düşük sistemimde bile orta ayarlarda arkada Spotfiy, Steam açıkken oynadım kasmadı. Ping değerleri düşük özellikle avrupada hiç sıkıntı çekmezsiniz.

Oyun Steam linki=https://store.steampowered.com/app/1016920/Unrailed/

Benim kazandığım bazı başarımlar...
1674537986964.png

Oynayacak arkadaşım yok oynamak isteyenler altta belirtebilir konu açıp kişi buluruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı