USB bellekteki Trojan virüsü sisteme bulaşmış mıdır?

Zwsup

Decapat
Daha fazla  
Selamlar elimde 128 GB'lik bir USB vardi ve icine oyun atacaktim. Ne olur ne olmaz diye Kaspersky ile taratmaya başladım ama uzun sure taramasina ragmen ve USB'nin bos olmasina ragmen bir sonuç cikaramadi. Sonra bilgisayarin sag tarafindan bir bildirim gelince USB'e: Trojan diye ben de hemen cikardim ve hizli tarama yaptim. Hizli taramada sıkıntı cikmadi ama tam taramayi bekliyorum. Bu arada bildirimi aldigim an cikardim ve temizlendi olarak gozuktu ve dosya antivurusu kayitlarinda trojan. Winlnk. Runner. Jo adli bir isime sahip oldugu ve truva atı oldugunu soyluyor ilk kayitta diger kayitta. Sonuç aciklamasinda silindi olarak gozukuyor. Sizce bulasmis midir sisteme?

Hocam genel yorumu bu. Kaspersky eğer önceden virüs bulaşmamışsa artık virüs falan bulaştırmaz. Çok kuvvetlidir korkmayın.

Ayrıca benim önerim o USB'yi takın Kaspersky içindeki tüm virüsleri silsin sonra biçimlendirip kullanın. Korkmayın Kaspersky öyle tırt antivirüs değil. Dediğimi yapın bütün virüsleri silsin. Sonra tarama yapın temizse biçimlendirin.

Hocam genel yorumu bu. Kaspersky eğer önceden virüs bulaşmamışsa artık virüs falan bulaştırmaz. Çok kuvvetlidir korkmayın.

Ayrıca benim önerim o USB'yi takın Kaspersky içindeki tüm virüsleri silsin sonra biçimlendirip kullanın. Korkmayın Kaspersky öyle tırt antivirüs değil. Dediğimi yapın bütün virüsleri silsin. Sonra tarama yapın temizse biçimlendirin.

Yaktım USB'yi sadece o içindeki yeşil kartı duruyor onu da yaktığım için kullanılmaz halde :D

Yaktım USB'yi sadece o içindeki yeşil kartı duruyor onu da yaktığım için kullanılmaz halde :D

Neden? Kaspersky öyle USB virüsü gibi tırt virüsleri ayakta tokatlar. Defender bile yeter o USB virüslerine. Ransomware gibi zor ve kuvvetli değiller. Ama para sizin USB sizin e yakıp yakmamak da sizin tercihiniz.

Geri
Yukarı