USB ile PC'ler arası internet aktarımı

PixelYamp

Picopat
Daha fazla  
Herkese selamlar,

Bu sorum biraz ihtiyaç, biraz da deneysel bir merak.

Masaüstü bilgisayarımda Wi-Fi yok Ethernet girişi var, laptopta Ethernet yok. Laptop Wi-Fi ile internete bağlı.

İnternette aradım ama bir sonuç bulamadım;

Laptoptaki interneti USB ile masaüstü bilgisayarıma aktarabilir miyim?

Laptopta erişim noktası internet paylaşımı seçeneği var ama Wi-Fi ve Bluetooth seçenekleri mevcut, USB ile aktarım çıkmıyor.

Beni 1 ay kadar idare etse yeter.

Cihazın izin vermesi lazım, özelliğin olması lazım. Laptop veya PC de Ethernet kartlarında öyle bir özellik yok.

Belki uygulama vardır buna izin veren ama sanmıyorum.

Cihazın izin vermesi lazım, özelliğin olması lazım. Laptop veya PC de Ethernet kartlarında öyle bir özellik yok.

Belki uygulama vardır buna izin veren ama sanmıyorum.
2009dan kalma android telefonumda bile var usb ile bilgisayara internet paylaşma özelliği ayarlardan yapılıyor

@Retoucher bur bakayım hocam sağol.

@mysteriis inceleyeceğim hocam eyvallah.

@Lee Yubin @pesimistherif maalesef android yok elimde, yoksa evet android telefon ile halledebiliyorum. iphone da operatör internetini kullanıyor niyeyse
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bunu dener misiniz

Bunu denedim hocam, operatör internetini yiyor, wifi yi görmüyor bu durumda. Benim derdim masaüstünü bir şekilde wifi ile buluşturmak.

Burada 5. Adımda takılıyorum, usb seçeneği çıkmıyor, wifi ve bluetooth seçebiliyorum.

2009'dan kalma Android telefonumda bile var USB ile bilgisayara internet paylaşma özelliği ayarlardan yapılıyor.

Wi-Fi'den aldığı interneti paylaşmak istiyor arkadaş. Böyle bir özellik nasıl var bilgisayarlarda söyler misin bana? Attığın video alakasız bir video. Laptop üzerinden Wi-Fi ile bağlandığı interneti paylaşacak sen atmışsın IPhone'da nasıl internet paylaşımı yapılır? Ayrıca telefonlarda da Wi-Fi'den alınan interneti paylaşma diye bir şey yok!
Bizde biliyoruz USB ile internet paylaşımı olduğunu.

Bunu denedim hocam, operatör internetini yiyor, Wi-Fi'yi görmüyor bu durumda. Benim derdim masaüstünü bir şekilde Wi-Fi ile buluşturmak.

Burada 5. adımda takılıyorum, USB seçeneği çıkmıyor, Wi-Fi ve Bluetooth seçebiliyorum.

Yer çünkü Wi-Fi'den aldığın interneti telefonlarda paylaşamazsın hocam. Direkt mobilden yer. Hotspot mantığı öyle işlemiyor. Öyle bir teknoloji var mı yine diyorum olacağını sanmıyorum belki uygulama vardır işini görür.

Geri
Yukarı