USB tethering mi yoksa USB Wi-Fi alıcıları mı daha hızlı?

Phantomxforce

Decapat
Öncelikle iyi günler herkese, şu anda Ethernet kablosu bilgisayarıma yetişmediği için ve bilgisayarımda Wi-Fi özelliği olmadığı için telefonumun USB tethering özelliğini kullanarak bilgisayara internet bağlıyorum eğer bu seçeneği internette alacağım USB Wi-Fi adaptörüyle değiştirirsem internet hızımda bir gelişme yaşanır mı? Daha çok mu düşer yoksa artar mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Telefon modelinize ve alacağınız USB Wi-Fi adaptöre göre değişiklik gösterecektir. Mesela USB 3.0 ara yüzüne sahip kaliteli bir adaptör ile S3 Mini gibi bir telefonu kıyaslamak gerekirse tabii ki adaptör daha hızlı olacaktır. Benim tavsiyem Wi-Fi adaptör almanız. En azından telefonu sürekli bilgisayara bağlı tutmak zorunda kalmazsınız.

Telefon modelinize ve alacağınız USB Wi-Fi adaptöre göre değişiklik gösterecektir. Mesela USB 3.0 ara yüzüne sahip kaliteli bir adaptör ile S3 Mini gibi bir telefonu kıyaslamak gerekirse tabii ki adaptör daha hızlı olacaktır. Benim tavsiyem Wi-Fi adaptör almanız. En azından telefonu sürekli bilgisayara bağlı tutmak zorunda kalmazsınız.
Kullandığım telefon General Mobile'ın eski bir modeli, tavsiyenize uyacağım, teşekkürler.

Geri
Yukarı