USB'den kısa devre

Herzane

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün çok talihsiz bir olay yaşadım laptopun USB girişine taktığım kablonun ucu kalorifer peteğine değdi. Mini-USB olan taraf da bir patlama oldu sonrasında bilgisayar kapandı. Sanırım kısa devre oluştu açmayı başardım ama aşırı yavaş çalışıyor. USB portları çalışmıyor ayrıca fanda da bir arıza oluştu. Benim başta anlamadığım olay neden oluştuğuydu birkaç kişinin demesine göre kalerifer peteğinde ölü elektrik var olmasından kaynaklı olmuş olması diye düşünüyorum. Bana bayağı masraf çıkaracak gibi galiba.

Dosya Ekleri

• 1b180b99-99cd-4b2d-a15c-fab27429987d.jpg
    1b180b99-99cd-4b2d-a15c-fab27429987d.jpg
    81,4 KB · Görüntüleme: 22
USB çıkışından o soketi öyle yakacak kadar akım veremez laptoplar. Bence kablonun diğer ucu bir şekilde evin elektrik tesisatına temas etmiş.

O bilgisayarı bu şekilde kullanma, hala çalışıyor olması bile mucize, anakartının dikkatlice incelenmesi lazım.

USB çıkışından o soketi öyle yakacak kadar akım veremez laptoplar. Bence kablonun diğer ucu bir şekilde evin elektrik tesisatına temas etmiş.

O bilgisayarı bu şekilde kullanma, hala çalışıyor olması bile mucize, anakartının dikkatlice incelenmesi lazım.

Bilmiyorum vala KYK yurdunda kalıyorum kalerifer peteğine dokundu sadece. Olaydan sonra zaten daha hiç açmadım laptopu açınca da görseldeki ekran açılıyor. Fanda arıza olduğunu söylüyor sonrasında.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-05-12-19-13-48-277_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2024-05-12-19-13-48-277_com.google.android.apps.photos.jpg
    75,9 KB · Görüntüleme: 9

Yeni konular

Geri
Yukarı