USB'den virüs bulaştı

AutoKMS olarak görünüyor, endişelenecek bir durum değil. KVRT ve ESET Scanner ile ek taramalar yaparak kalıntı olmadığından emin olun.

Bu ikisini sileyimmi yani hocamve bide bu autokms lisanslı olmayanlarda oluyormuş ama benimki lisanslı sadece Office programları degil

Herkese selam.
Dün laptopa USB taktiktan sonra gamaura ML virüs bulaştı diye Defender uyarı ve bunu kaldıramadım sonra Kaspersky indirdim oda bir şey bulamadı daha sonra Defender'dan tekrar tarama yaptığımda troja... Adında bir virüs daha buldu. Bunu kaldırdı Defender. Sonra hiç içime sinmedi araştırma yaptım önce malware indirdim.

Normal modda taradım 2 tane virüslü dosya buldu. Yani benim galiba en başta tamamen kaldıramadığım 2 virüs sonra bunları karantinaya aldım ve cihazı güvenli modda başlattım. Tekrar tam tarama yaptım bir şey bulamadı. Şimdi sadece karantinaya aldığım 2 dosyayı sil ya da restore et seçeneği var. Ne yapmam gerek? Acayip pimpirikli olduğumdan bu kadar uzun bir yazıyı heyecanıma verin. Fotoğrafını da aşağıya attım. Bu arada Windows lisanslı.
Windows Kaç olursa olsun defender boş iş, Kaspersky'da karantinadaki dosyaları silin, eğer içiniz yine rahat etmezse o zaman başka antivirüs programlarıylada denersiniz. :)

Bu yüzden oluyor zaten.

Silerseniz office lisansı gider size kalmış.

Powershell açın ve şu komutların çıktısını paylaşın:
Get-MpThreatDetection
Get-MpThreat
Hocam bahsettiğim ilk iki virüs bunlar foto attım inşallah görürsünüz

Sistem için sorun olmasa da Office etkinleştirmesinde sorun yaşanabilir. Ben silmenizi öneririm.

Hocam aşağıya resim attım lütfen bakın başka bir arkadaşın mesajının altinda

Bu yüzden oluyor zaten.

Silerseniz office lisansı gider size kalmış.

Powershell açın ve şu komutların çıktısını paylaşın:
Get-MpThreatDetection
Get-MpThreat

Dosya Ekleri

• IMG_20230323_113309.jpg
    IMG_20230323_113309.jpg
    69 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_20230323_113301.jpg
    IMG_20230323_113301.jpg
    74,7 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20230323_113309.jpg
    IMG_20230323_113309.jpg
    69 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20230323_113301.jpg
    IMG_20230323_113301.jpg
    74,7 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Hocam aşağıya resim attım lütfen bakın başka bir arkadaşın mesajının altinda
İstediğim şekilde vermediniz ancak sorun değil anlaşıldı. Defender da benzerleri tespit etmiş. Bellek üzerindeki ise düzeltilmedi demiş sonrası yok. Zararlıyı bulunca belleğimi çıkardınız? Kaspersky ile belleği taradınız mı? Belleği açınca dosyalarınızı görebiliyor musunuz?

Geri
Yukarı