Çözüldü useradd dosyalar oluşturmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

277726

Hectopat
Makaleler
4
useradd ile eklediğim kullanıcının alt directorylerinde etc vs yok ve şu an pulseaudio da yetkisi olmadığı için bu hatayı veriyor;
Kod:
E: [pulseaudio] core-util.c: Failed to create secure directory (/home/priv4cy/.config/pulse): Operation not permitted

Çözüm
Yok sadece pulseaudio dosyalarını. Şimdi sadece useradd Home directorys oluşmama sorunu var. Gerçi Home directory alt dosyalarının oluşmaması pek sorun oluşturur mu tam bilemedim.
/home/kullaniciadi olusmus olmali ya? ls /home ile dogrula. Alt klasorleri programlar otomatik olusturur. Ha bu arada Desktop Videos falan diyorsan onun da cozumu basit.
xdg-user-dirs paketi vardi Arch'ta falan. Gentoo'da x11-misc/xdg-user-dirs paketi altinda. Sonra kurup xdg-user-dirs-update calistir. Olusturur hepsini.

Firefox'u bunu yapmadan da calistirmistim Downloads klasorunu kendi olusturmustu.
Onun icin de kurulumda /home icin farkli bir Partition olusturup her yeni kurulumda silmezsen ne chown ile ugrasirsin ne de dosyalarini kopyalamana gerek kalmaz. Benim ayirdigim bolum boyutlari absurt oldugundan yer kalmamisti ama kalsaydi devam ederdim o sekilde. Iyi kullanimlar dilerim.

Aslında çok mantıklı ama şimdi Gentoo kurdum ve kurarken hiç aklıma Backup yerine Home directory oluşturmak gelmedi :/. Neyse, bir dahaki kurulumumda büyük ihtimalle /home oluştururum. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı