Uygun fiyatlı PC VR gözlük önerisi

Maalesef htc Türkiye'ye satış yapmadığından burada fiyatlar yüksek. Ben amazon.com dan satın aldım. 2 adet sistem 8.000 e denk geldi bana. Uygun fiyatlı satıcı bulamazsan başka bir yol var ama henüz denemedim. Bazı siteler amerikada sana posta kutusu ayarlıyor yani amerikada adresin falan adresin oluyor. Siparişi o adrese istiyorsun onlarda senin türkiye deki adresine yolluyor. Bu yolla da buradan çok daha uyguna getirebilirsin.Ama başta dediğim gibi henüz bu olayı deneyimlemedim.
Bildiğim kadarıyla o dediğiniz yolla satın alınca garantisinde sıkıntı yaşanıyormuş, en mantıklısı amazon gibi duruyor

İlk denediğim 3 yıl önceden beri hep aklımda VR gözlük edinmek vardı ama hem bilgisayarım yetersizdi hemde fiyatlar çok fazlaydı. Şimdi GTX1060 6GB ve i5 6500 kullanan bir bilgisayarım var ve donanım olarak yeterli gözüküyor.
VR gözlük almamdaki amaç VRchat minecraft gibi basit oyunlar oynamak olacak o yüzden full vücut hareketimin algılanmasına ihtiyacım yok, oturarak oynamak istiyorum. Merak ettiğim şu ben VR gözlüğünü harici bir sensör ya da kumanda olmadan klavyeden kullanabilir miyim ya da gamepad ile kullanmak mümkün müdür?
Şu an aklımda ikinci el Oculus DK2 almak var, Daha uygun alternatifler mevcut mu olmazsa Amerika'dan arkadaşa da getirtebilirim o yüzden 200 dolar altında bir cihaz arıyorum.
Bir de Windows Mixed Reality olan gözlüklerin dezavantajları yada avantajları nelerdir.
Tavsiye verebilecek deneyimli birileri varsa anlatabilir mi, şimdiden teşekkürler.
Htc Vive'dan %80 daha iyi görüntü kalitesine sahip olan VR gözlüğümu satıyorum. Sıfırdan farkı yok. Yurt dışından aldım. Sorularınızı lütfen yukarıdaki linkten bana iletiniz. Pazarlık olur.
Ben de htc vive almayı düşünüyorum, ama internette gördüğüm fiyatlar birazcık uçuktu (cihazın 500$ olduğunu hesaba katarsak). Sizin önerebileceğiniz uygun fiyata alabileceğim biryer var mı?

Buradan bana ulaşın lütfen

Son düzenleme:
Htc Vive'dan %80 daha iyi görüntü kalitesine sahip olan VR gözlüğümu satıyorum. Sıfırdan farkı yok. Yurt dışından aldım. Sorularınızı lütfen yukarıdaki linkten bana iletiniz. Pazarlık olur.

Buradan bana ulaşın lütfen

Dediğiniz vr setini biliyorum, görüntü kalitesi daha iyi olsa bile sensörleri daha kötü ve 360 derecelik oyun deneyimi sunmuyor. Bildiğim kadarıyla elini eğer arkaya götürürsen gözlüğün üzerindeki algılayıcı kontrolcüyü algılamadığı için sıkıntı çıkabiliyor. Sizde galiba bu nedenle memnun olmayıp satma kararı aldınız

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı