Rehber Uygun Web Site kurmak

ANKARALI_CODER

Femtopat
Daha fazla  
Diyelim ki yazılımınızı öğrendiniz, mis gibi yazılımcı oldum diyorsunuz ve bir site kurmak istediniz, yayınlama kurallarını biliyorsunuz mutlaka bir host ve alan adı gerek evet sıradan kurallar. Yazdınız sitenizi girdiniz hostinger'e bir baktınız ki.... Fiyatlar almış başını gidiyor. Mutlaka sepette host hizmetini de ekleyince 100 TL'yi geçiyor! Ben nasıl yayınlayacağım diye düşünürseniz, hiç dert etmeyin. Bunun da bir çözümü var :D

Neredeyse her şeyin ucuzu veya tamamen bedava olduğu gibi güvenilirliği ve sağlamlığı pek kanıtlanmasa da bunu yapabilmenin de yolu var. En azından idare edeceksiniz profesyonel siteleriniz için önerilmez kişiye özel site vs. için kullanın sistemler çok sağlam olmayabilir.

Alan adı için
freenom.com
Dediğim gibi, sağlamlığı kanıtlanmasa da size bedava istediğiniz adda alan adı sağlar. .com gibi uzantıları düşünmeyin, .gf .ml .cf gibi uzantılar ile istediğiniz adda alabilirsiniz. (Tamamen Ücretsiz.)

Alan adını aldınız fakat site dosyalarını nerede barındıracaksınız?
infinityfree.net
Bu site de size freenom.com'dan aldığınız ücretsiz sitenizin dosyalarınızı barındırabileceğiniz tamamen ücretsiz hosting servisi sağlar.

Bu sitelerde yapacaklarınızın aşamasını anlatamayacağım, çünkü çok uzun ve sürekli bu işi yapmış değilim ezbere ve güvenilir anlatabileceğimi sanmıyorum, yapamazsanız bilemezseniz veya bir sıkıntı çıkması durumunda YouTube'de yapılışını adımlarıyla çok rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu ücretsiz siteler çok yaygın.

Diyelim ki yazılımınızı öğrendiniz, mis gibi yazılımcı oldum diyorsunuz ve bir site kurmak istediniz, yayınlama kurallarını biliyorsunuz mutlaka bir host ve alan adı gerek evet sıradan kurallar. Yazdınız sitenizi girdiniz Hostinger'e bir baktınız ki.... Fiyatlar almış başını gidiyor. Mutlaka sepette host hizmetini de ekleyince 100 TL'yi geçiyor! Ben nasıl yayınlayacağım diye düşünürseniz, hiç dert etmeyin. Bunun da bir çözümü var :D

Neredeyse her şeyin ucuzu veya tamamen bedava olduğu gibi güvenilirliği ve sağlamlığı pek kanıtlanmasa da bunu yapabilmenin de yolu var. En azından idare edeceksiniz profesyonel siteleriniz için önerilmez kişiye özel site vs. için kullanın sistemler çok sağlam olmayabilir.

Alan adı için
freenom.com
Dediğim gibi, sağlamlığı kanıtlanmasa da size bedava istediğiniz adda alan adı sağlar. .com gibi uzantıları düşünmeyin, .gf .ML .CF gibi uzantılar ile istediğiniz adda alabilirsiniz. (Tamamen ücretsiz.)

infinityfree.net
Bu site de size freenom.com'dan aldığınız ücretsiz sitenizin dosyalarınızı barındırabileceğiniz tamamen ücretsiz hosting servisi sağlar.

Bu sitelerde yapacaklarınızın aşamasını anlatamayacağım, çünkü çok uzun ve sürekli bu işi yapmış değilim ezbere ve güvenilir anlatabileceğimi sanmıyorum, yapamazsanız bilemezseniz veya bir sıkıntı çıkması durumunda YouTube'da yapılışını adımlarıyla çok rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu ücretsiz siteler çok yaygın.

Infinityfree sıkıntı çıkarıyor. Awardspace'de barındırdığım sitemi coronavirus ilk çıktığında açtım ve bir daha bakmadım ve halen çalışıyormuş.
İkisinin arasında ne fark var?
CPU %100 olunca şaak diye kapanıyor siteniz.

Diyelim ki yazılımınızı öğrendiniz, mis gibi yazılımcı oldum diyorsunuz ve bir site kurmak istediniz, yayınlama kurallarını biliyorsunuz mutlaka bir host ve alan adı gerek evet sıradan kurallar. Yazdınız sitenizi girdiniz Hostinger'e bir baktınız ki.... Fiyatlar almış başını gidiyor. Mutlaka sepette host hizmetini de ekleyince 100 TL'yi geçiyor! Ben nasıl yayınlayacağım diye düşünürseniz, hiç dert etmeyin. Bunun da bir çözümü var :D

Alan adı için.
freenom.com
Dediğim gibi, sağlamlığı kanıtlanmasa da size bedava istediğiniz adda alan adı sağlar. .com gibi uzantıları düşünmeyin, .gf .ML .CF gibi uzantılar ile istediğiniz adda alabilirsiniz. (tamamen ücretsiz.)

infinityfree.net

Bu sitelerde yapacaklarınızın aşamasını anlatamayacağım, çünkü çok uzun ve sürekli bu işi yapmış değilim ezbere ve güvenilir anlatabileceğimi sanmıyorum, yapamazsanız bilemezseniz veya bir sıkıntı çıkması durumunda YouTube'da yapılışını adımlarıyla çok rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu ücretsiz siteler çok yaygın.

Freenom'dan tk uzantı almak istiyordum almak istediğim domain müsaitti ama ne yaparsam yapayım site uzantıyı bir türlü vermedi önce size mail yoluyla onaylandığında haber verilecek gibi bir şey diyordu altında da hata veriyordum.

Poyrazhosting 1 yıllık hostingi 45 TL'ye satıyor yanına da alan adı hediye ediyor. Ücretsizlerle eziyet çekmektense 45 TL'yi de verebilirsiniz diye düşünüyorum 1 yılda denkleştirirsiniz 5 kuruş koyarsanız her gün.

Freenom'dan tk uzantı almak istiyordum almak istediğim domain müsaitti ama ne yaparsam yapayım site uzantıyı bir türlü vermedi önce size mail yoluyla onaylandığında haber verilecek gibi bir şey diyordu altında da hata veriyordum.
Domain arama yerine "alanadi" yazmak yerine "alanadi.tk" şeklinde yazmayı deneyin. Benzer bir hatayı almıştım bu şekilde çözüldü.

Bununla bu kadar uğraşacağınıza GitHub Pages kullanarak hem projenizi açık kaynak olarak paylaşabilir hem git alt yapısı ile host edebilir hem de şöyle bir domaine sahip olabilirsiniz. kullanıcıadı.github.io

Yeni konular

Geri
Yukarı