Uzaktan eğitim YBS okumak zaman kaybı mı?

Caner5

Zeptopat
Daha fazla  
Günaydın arkadaşlar ben bazı sebeplerden dolayı örgün eğitim okuyamam o yüzden uzaktan eğitim YBS okumayı düşünüyorum. Sizce zaman kaybı olur mu? Sonuçta diploma kısmında uzaktan eğitim veya açık öğretim yazacak o yüzden 4 yılımın boşa gitmesini istemiyorum. Sizlere sorum bu konu ile ilgili aranızda uzaktan eğitim YBS okuyan var mı veya mezun olanınız var mı?

Uzaktan eğitim hiçbir bölüm normal öğretim kadar saygı görmez ama bu hiçbir şey öğrenmeyeceğiniz anlamına gelmez. Açıköğretimin amacı işin yanında kendini geliştirmektir sallıyorum bir firmada işçi olarak çalışırsın mezun olunca dersin ki ben bunu bitirdim şunu şunu biliyorum artık. Firmada hem işleyişi bilen hem de bilgili bir eleman olduğun için seni hak ettiğin pozisyona yükseltir.

4 yılın boşa gidip gitmeyeceği sizin aldığınız bilgilerin üstüne ne koyduğunuza ve kendiniz ne kadar çabaladığınıza bağlı. Uzaktan okurken tüm gün bilgisayar oyunu oynarsanız hiçbir şey elde edemezsiniz ama çalışıp didinirseniz iyi bir noktaya gelirsiniz.

4 yılın boşa gidip gitmeyeceği sizin aldığınız bilgilerin üstüne ne koyduğunuza ve kendiniz ne kadar çabaladığınıza bağlı. Uzaktan okurken tüm gün bilgisayar oyunu oynarsanız hiçbir şey elde edemezsiniz ama çalışıp didinirseniz iyi bir noktaya gelirsiniz.

Zaten YBS bölümünü kazanırsam yan gelip yatmam ama sonuçta diplomada uzaktan veya açık öğretim yazacak o yüzden iş bulma konusunda sıkıntı çekmekten korkuyorum.

Zaten YBS bölümünü kazanırsam yan gelip yatmam ama sonuçta diplomada uzaktan veya açık öğretim yazacak o yüzden iş bulma konusunda sıkıntı çekmekten korkuyorum.

Kimse iyi yerlerde staj yaptığınızda ve deneyim kazandığınızda dönüp nereden mezun olduğunuza bakıp karar vermeyecek sonuçta sizin işi yapıp yapamayacağınız önemli.

Günaydın arkadaşlar ben bazı sebeplerden dolayı örgün eğitim okuyamam o yüzden uzaktan eğitim YBS okumayı düşünüyorum. Sizce zaman kaybı olur mu? Sonuçta diploma kısmında uzaktan eğitim veya açık öğretim yazacak o yüzden 4 yılımın boşa gitmesini istemiyorum. Sizlere sorum bu konu ile ilgili aranızda uzaktan eğitim YBS okuyan var mı veya mezun olanınız var mı?

Kesinlikle okunmaz. Maalesef açıköğretim ve uzaktan öğretim diploması özel sektörde sorun yaratıyor, YBS örgün okunursa gerçekten kaliteli bir bölüm ancak açıköğretim ve uzaktan öğretim diploması birçok şirket için iş ilanlarında filtreden elenme sebebi.

Geri
Yukarı