Uzatmalı üçlü priz kullanmak PC'ye bir zarar verir mi?

adilardadogan

Picopat
Daha fazla  
PC'yi aldığım zaman evde bulunan bir uzatma kablolu üçlü priz kullanarak açtım şu anda sorunsuz bir şekilde kullanıyorum yani açılmama gibi bir sorunu yok. Sadece geçen PC açıldı ancak yükleme ekranında biraz uzun kaldı sonradan bu sorun düzeldi. Bu uzatmalı üçlü priz benim bilmediğim bir soruna yol açar mı?

Priz sağlamsa kablo, gövde olarak, bir sorun oluşturmaz. Ama aynı kablo ve hat üzerinden fazla enerji çeken bir cihaz varsa ayırın, mesela fanlı bir ısıtıcı takılıysa pc için kullandığınız prize çıkarın.

PC'yi aldığım zaman evde bulunan bir uzatma kablolu üçlü priz kullanarak açtım şu anda sorunsuz bir şekilde kullanıyorum yani açılmama gibi bir sorunu yok. Sadece geçen PC açıldı ancak yükleme ekranında biraz uzun kaldı sonradan bu sorun düzeldi. Bu uzatmalı üçlü priz benim bilmediğim bir soruna yol açar mı?
Hocam sıkıntı olmaz sağlam ise ama akım korumalı olmalı. Ben elektrikli ısıtıcı, televizyon ve telefon takılıyken üstüne bilgisayarı taktım rpizden dumanlar yükseldi. Akım korumalı olmalı.

Priz ile konunun alakası yok ama farklı sorunlar olmasın diye kaliteli priz kullanın.

Priz sağlamsa kablo, gövde olarak, bir sorun oluşturmaz. Ama aynı kablo ve hat üzerinden fazla enerji çeken bir cihaz varsa ayırın, mesela fanlı bir ısıtıcı takılıysa PC için kullandığınız prize çıkarın.

Hocam sıkıntı olmaz sağlam ise ama akım korumalı olmalı. Ben elektrikli ısıtıcı, televizyon ve telefon takılıyken üstüne bilgisayarı taktım rpizden dumanlar yükseldi. Akım korumalı olmalı.

Sadece PC kabloları takılı hepinize teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı