Uzun pil ömrü ve internette gezmek, video film izlemek için laptop önerisi

Bütçe
20.000-40.000

Merlicon

Yoctopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Samsung S10E
Meslek
Öğrenci
Merhabalar
Üniversite öğrencisiyim ve masaüstü bilgisayarımı birisine verdim, şu an herhangi bir bilgisayarım yok. Yeni bir bilgisayar almak istiyorum ve kriterlerimi aşağıda sıralayacağım, sizin önerileriniz nedir?

1- Mümkün olabildiğince uzun pil ömrü (Hem gün içerisinde uzun sürsün hem de en az 5 yıl rahat kullanabileyim)
2- Mümkün olduğunca sessiz olsun
3- Taşımaya uygun olsun (görünümü macbook gibi)(ama işletim sistemi windows olsun)
4- Gram performans beklentim yok(oyun ve render gibi), yalnız internette işimi huzurla görebilmek yeter.
5- Mümkün olabildiğince en yakın tarihte çıkan bir laptop istiyorum
6- Fiyatlar sürekli değişiyor ancak bugün için düşünürsek min 30.000, max 40.000 TL arası düşüncem var.(böyle bir laptopa bu fazla bile olabilir bilmiyorum ama huzurumu kaçırmasın kullanırken o yüzden ucuza almakta istemiyorum)
7- Isınma derdi az olsun
8- Anladığınız üzere rahatlık ön sırada bende
9- (Düzenledim) Mümkün olduğunca büyük ekran olsun, ama ağır olmasın 😅
Şu anlık aklıma daha fazla özellik gelmiyor, pek bir bilgim yok ondan. Wordde yazı yazayım, dosya düzenleyim, internette gezineyim, video film izleyim ve bütün bunları prize takmadan yapabileyim.

Varsa böyle bir şey çok iyi olur, yardımı dokunacak herkese teşekkürler.

Açıkçası Windows istemeseydiniz Mac uygun ama yapacak bir şey yok.

İşlemcilerine göre fiyatları tuzlu ama premium ultrabook oldukları için bakılabilirler. OLED ekran için bu kadar fark vermek düşündürücü olur.

Bu da yeni ve başarılı. Tam pil sürelerini hatırlamıyorum. İncelemelerini okumanız iyi olur.

Son düzenleme:

İşlemlerine göre fiyatları tuzlu ama premium ultrabook oldukları için bakılabilirler.
Huawei politik nedenlerden ötürü alınmaz. Google servisleri ileride huawei'ye desteği kesebilir. ABD ile Çin arasında teknoloji savaşı var. Huawei yerine, Asus alınabilir.

Bu kriterlerde en uygun sana MacBook duruyor. macOS sevmez misin?
Macbooklara bir göz gezdirdim. Bu özellikler benim için biraz fazla değil mi? Sanki marka değerine çok para gidiyor gibi. Ama bilemem windows olmak zorunda değil gerçi.
Huawei politik nedenlerden ötürü alınmaz. Google servisleri ileride huawei'ye desteği kesebilir. ABD ile Çin arasında teknoloji savaşı var. Huawei yerine, Asus alınabilir.
Sizin macbook için fikriniz nedir?

İşlemcilerine göre fiyatları tuzlu ama premium ultrabook oldukları için bakılabilirler. OLED ekran için bu kadar fark vermek düşündürücü olur.

Bu da yeni ve başarılı. Tam pil sürelerini hatırlamıyorum. İncelemelerini okumanız iyi olur.
Yani diyorsunuz ki Mac açık ara fark en uygunu benim için(fiyat anlamında da mı uygun bana biraz pahalı geldi)

MacBook'lara bir göz gezdirdim. Bu özellikler benim için biraz fazla değil mi? Sanki marka değerine çok para gidiyor gibi. Ama bilemem Windows olmak zorunda değil gerçi.

Bir MacBook Air zaten sizin gibilere de tasarlanıyor. Onlarda da herkes render falan almıyor. Fan sesi yok fan yok zaten, pil ömrü uzun, hafif diğer saydığın tüm maddelere el sallıyor beni al diye.

Yani diyorsunuz ki Mac açık ara fark en uygunu benim için(fiyat anlamında da mı uygun bana biraz pahalı geldi)
Mac cihazların verimliliği, pil ömrü, kalitesi filan çok başarılı. İşlemcileri sizin işlemlerinize göre fazla güçlü hatta. Sadece MacOS kullanımını düşünmeniz gerek.

Bir MacBook Air zaten sizin gibilere de tasarlanıyor. Onlarda da herkes render falan almıyor. Fan sesi yok fan yok zaten, pil ömrü uzun, hafif diğer saydığın tüm maddelere el sallıyor beni al diye.
Mac cihazların verimliliği, pil ömrü, kalitesi filan çok başarılı. İşlemcileri sizin işlemlerinize göre fazla güçlü hatta. Sadece MacOS kullanımını düşünmeniz gerek.
Peki 2. El bir Mac işimi görür mü? Bir de MacBook Air M1, M2, M3 arasında bana en uygunu sizce ne olur? En güncele yönelerek M3 seçmem mantıklı mıdır, ihtiyacımın ötesinde mi olur? Ya da MacBook Pro alacak param varsa almaya kesinlikle değer mi? (İleride kullanım amacım değişirse diye)

Peki 2. El bir Mac işimi görür mü? Bir de MacBook Air M1, M2, M3 arasında bana en uygunu sizce ne olur? En güncele yönelerek M3 seçmem mantıklı mıdır, ihtiyacımın ötesinde mi olur? Ya da MacBook Pro alacak param varsa almaya kesinlikle değer mi? (İleride kullanım amacım değişirse diye)
M1 dahi ihtiyaçlarınızı karşılar. Ram ve SSD arttıralamadığı için bunları göz önünde bulundurun. 512 GB SSD tercih etmek ileriye yatırım konusunda iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı