Uzun pil ömrü ve internette gezmek, video film izlemek için laptop önerisi

Bütçe
20.000-40.000
Peki 2. El bir Mac işimi görür mü? Bir de MacBook Air M1, M.2, M3 arasında bana en uygunu sizce ne olur? En güncele yönelerek M3 seçmem mantıklı mıdır, ihtiyacımın ötesinde mi olur? Ya da MacBook Pro alacak param varsa almaya kesinlikle değer mi? (İleride kullanım amacım değişirse diye)

Şöyle ki senin açından M2 bu açıdan en mantıklısı gibi duruyor. M1 de bu saydıklarınızı sonuna kadar karşılar ama bir tık ilerisi için M2. Daha uzun vade istersen düz M3'e zorlayabilirsin. Yani M3 seçeceksen ben bir laptopu alırım 5-6 sene en az kullanırım kafasındaysanız seçin. Pro modele gereği yok. Çok gerek olursa ileride satar geçersiniz ama "ya ihtiyaç olursa" diye bugün Pro'yu Pro yapan özellikleri kullanmayacaksınız bu yüzden de fark vermenize gerek yok. Kısaca ben size M2 Air öneririm.

Şöyle ki senin açından M2 bu açıdan en mantıklısı gibi duruyor. M1 de bu saydıklarınızı sonuna kadar karşılar ama bir tık ilerisi için M2. Daha uzun vade istersen düz M3'e zorlayabilirsin. Yani M3 seçeceksen ben bir laptopu alırım 5-6 sene en az kullanırım kafasındaysanız seçin. Pro modele gereği yok. Çok gerek olursa ileride satar geçersiniz ama "ya ihtiyaç olursa" diye bugün Pro'yu Pro yapan özellikleri kullanmayacaksınız bu yüzden de fark vermenize gerek yok. Kısaca ben size M2 Air öneririm.
Ben de zaten Pro yu öylesine ortaya atmıştım. M2 ile m3 arasında kaldım ama biraz testleri araştırıp öğrenmeye çalışacağım arasındaki farkı (teoride olan değil pratikteki fark). Ama uzun vade kullanmaktan dolayı M3 daha mantıklı geliyor. Eğer Mac'de karar kılarsam geriye bir tek renk seçimi kalıyor belki buraya tekrar gelirim 😅 Teşekkürler yardımlarınız için

8 GB bellek yeter ancak 256 GB depolama almayı düşünüyorum eğer Mac de harici depolama alanları kullanmada sorun yok ise. Böylesi mantıklı olur mu sizce? Çok soru sordum kusura bakmayın

Son düzenleme:

Geri
Yukarı