Çözüldü V3 ke filamenti çekmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
2
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar,

Yazıcım bu sabah uyandığımda filament akıtmamaya başladı. Sebebini bilmiyorum. Daha gece 4'te baskı aldım ve her şeyim sorunsuzdu. Sorun Nozzle'da olabilir diye düşünerek Nozzle'ı değiştirdim ancak sorun hala devam ediyor.

Filamenti sensörden geçirip, klipsi kaldırarak yüklüyorum. Yazıcı içerisinden “çıkar” yaptığım zaman filament azıcık geriliyor ancak bir noktada sabit kalıyor ve o noktadan sonra hareket etmiyor. Yazıcı üzerindeki filamenti çekerken dönem çark sorunsuz dönüyor ama hiçbir şekilde filament akmıyor. Sorun ne olabilir? Farklı marka filamentler, farklı sıcaklıklar denedim. 2 kere ağızlık temizliği yaptım cihaz üzerinden, sonuç aynı.

Çözüm
Forum dışı, kendi çabamla çözdüm sorunu. Yaşayabilecek KE sahipleri için paylaşıyorum. Aşağıdaki videoda yaklaşık 1. dakikaya kadar uyguladım. Kablolarımı sökmedim ancak cr-touch ve nozülün bölgesini söktüm. Karşıma çıkan tıkanıklık manzarası çıktı. Onu da görsel olarak ekliyorum. Temizledim, makineyi montajladım ve sorun çözüldü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

IMG_4173.jpeg
Filamenti çıkarıp yazıcıyı kapatmadan önce hotendin 50C aşağısına düşmesini beklemiyorsan veya filamenti hotend soğuyana kadar takılı bekletiyorsan normal, tahminimce filament radyatörün içinde donmuş, Direct Drive olmasa kolayca halledilirdi fakat Direct Drive için aklıma bir şey gelmedi, büyük ihtimalle sökmen gerecek.

Forum dışı, kendi çabamla çözdüm sorunu. Yaşayabilecek KE sahipleri için paylaşıyorum. Aşağıdaki videoda yaklaşık 1. dakikaya kadar uyguladım. Kablolarımı sökmedim ancak cr-touch ve nozülün bölgesini söktüm. Karşıma çıkan tıkanıklık manzarası çıktı. Onu da görsel olarak ekliyorum. Temizledim, makineyi montajladım ve sorun çözüldü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

IMG_4173.jpeg

Çözüm

Geri
Yukarı